Prima KRIMI odštartuje 2. apríla. Bude na Skylinku, DIGI CZ aj v multiplexe 3

Napísal Ivan P. 1 dňa 12 marec 2018 do kategórie Magazín, Správy

Nový kanál televíznej skupiny Prima začne vysielať na veľkonočný pondelok 2. apríla 2018. Nová celoplošná stanica dostala názov Prima KRIMI a ako už názov napovedá, nová televízia sa zameria predovšetkým na zahraničné seriály s detektívnou tematikou.

Prvý večer sa môžu diváci tešiť na televíznu premiéru filmu Dievča vo vlaku, od 7. apríla 2018 na krimi seriál American Crime Story: Versace. Súčasný program Prima LOVE, kde sa krimi relácie doteraz vysielali, sa od apríla zameria na odpočinkovú tvorbu pre ženy - romantické seriály, filmy a telenovely.

Prima KRIMI nadviaže na úspech detektívnych seriálov, ktoré doteraz vysielala Prima LOVE. Diváci sa tak môžu tešiť na populárne seriály ako Zberatelia kostí, Rizzoli & Isles: Vraždy na pitevni, Castle na zabitie, ale prinesie aj úplné novinky ako napríklad spomínaný American Crime Story: Versace, ktorý bude vysielaný necelé dva mesiace po svojej americkej premiére. Milovníkov klasiky poteší zaradenie titulov ako Vraždy v Midsomeri, Julie Lescautová, Odpadlík a iné.

prima-krimi-start.jpg

Grafiku pre nový kanál Prima KRIMI pripravilo audiovizuálne štúdio DEPARTMENT, ktoré stoja za celou grafikou televíznej skupiny Prima.

Technická dostupnosť Prima KRIMI
Program Prima KRIMI bude šírený terestriálne prostredníctvom celoplošného DVB-T CZ multiplex 3, ktorý prevádzkuje spoločnosť Czech Digital Group. V tomto muxu sa vysielajú aj niektoré ďalšie programy FTV Prima - konkrétne Prima LOVE, Prima ZOOM a Prima MAX. Nový kanál Prima KRIMI využije uvoľnenú kapacitu po ČT: D / ČT art, ktorý sa presunie do verejnoprávneho DVB-T2 multiplexu PS11. Vysielanie Prima KRIMI naladia aj klienti u ďalších operátorov - v ponuke satelitnej platformy Skylink, káblovej sieti UPC Česká republika, v internetovej televízii O2TV, T-Mobile a v Digi CZ. Signál stanice Prima KRIMI by sa mal objaviť v ponuke väčšiny operátorov v Českej republike.

Televízna skupina Prima aktuálne prevádzkuje 7 lineárnych programov - hlavný program TV Prima, mužský Prima COOL, ženský Prima LOVE, filmový Prima MAX a dokumentárnu stanicu Prima ZOOM. Zákazníci Skylinku môžu naladiť časovo posunutú verziu hlavného programu Prima +1 a diváci na Slovensku medzinárodnú stanicu Prima PLUS. Nová stanica Prima KRIMI tak bude ôsmym programom prevádzkovateľa.

zdroj:parabola.cz

Hodnotenie článku

0.0/5 hodnotení (0 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Komentáre (0)

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.


Poskladajte prosím správne obrázok

Facebook Ellano.sk

Facebook Satelitná technika

Twitter Ellano.sk

Please enable the PHP curl extension to use the Twitter widget