Záloha a obnova zoznamu programov cez webrozhranie prijímača E2

Napísal Ivan 1 dňa 09 október 2018 do kategórie Digitálna škola, Magazín

Jednoduchšie nahratie zoznamu staníc

Napriek tomu, že už takmer všetky najpoužívanejšie images pre Enigma 2 majú dostupný Fastscan (Rýchle hladanie) aj pre Skylink, nie vždy je aj plne funkčný. Vtedy sa na nás s dôverou obraciate pre zaslanie aktuálneho zoznamu staníc (setting). Bežne sa na prenos settingu do prijímača s OS Enigma2 používajú programy Dreambox Edit, alebo Dreamset. Tieto programy sa musia nastaviť a sú o niečo zložitejšie, ako prenos cez webrozhranie. V dnešnej časti digitálnej školy, Vás preto oboznámime z možnosťou, ako nahrať zoznam staníc do prijímača jednoduchšie, cez webové rozhranie prijímača.  tux.jpg

LOGOELLANO2018GLOW.png

Postup nahratia zoznamu programov (importu)  cez webrozhranie z prijímača s OS Enigma2:

Nakoľko odteraz budeme pre našich zákazníkov robiť zálohu zoznamu programov aj nižšie uvedeným spôsobom, tak Vám vysvetlíme ako si nami zaslanú zálohu programov nahráte do prijímača cez webové rozhranie prijímača.

1.Napíšte do webového prehliadača (napr.Google Chrome , Mozila a pod.  IP adresu Vášho linuxového prijímača s OS enigma2. IP adresu zistíte priamo v menu prijímača, v OpenATV je to v menu/Informacia/Sieť, alebo menu/ nastavenie/systém/Sieť/Nastavenie zariadenia/Nastavenie adaptéra.

2.V otvorenom webovom rozhraní kliknite na položku vľavom stĺpci "Editor prehľadov" a následne kliknite na položku "Importovať"(obr.naľavo nižšie).

3.Následne sa Vám otvorí okno, v ktorom si vyhľadáte v PC uloženú zálohu zoznamu programov s koncovkou súboru .tar a kliknete na tlačidlo Otvoriť.

6 7

4. V ďalšom okne potvrdíte kliknutím na OK, pre prenos settingu do satelitného prijímača. V priebehu pár sekúnd sa zoznam programov prenesie do prijímača. Po zobrazení nového zoznamu programov v prijímači treba 1 až dva krát stlačiť modré tlačidlo, aby sa Vám zobrazili nové programy, alebo po prenose reštartujte Enigmu (GUI).

8

Postup zálohovania (exportu) zoznamu programov cez webrozhranie z prijímača s OS Enigma2:

V prípade, že si zoznam staníc v prijímači upravíte, uvádzame aj postup, ako si ho následne uložíte tak, aby ste ho mohli znovu importovať cez webrozhranie

1.Napíšte do webového prehliadača (napr.Google Chrome , Mozila a pod. ako je na obrázku nižšie naľavo označené červeným rámikom) IP adresu Vášho linuxového prijímača s OS enigma2. IP adresu zistíte priamo v menu prijímača v OpenATV je to v menu/Informacia/Sieť, alebo menu/ nastavenie/systém/Sieť/Nastavenie zariadenia/Nastavenie adaptéra.

2.V otvorenom webovom rozhraní kliknite na položku v ľavom stĺpci "Editor prehľadov" a následne kliknite na položku "Exportovať"(obr.napravo nižšie).

1 2

3. Následne sa Vám zobrazí okno kde zadáte svoj názov zálohy zoznamu programov a potvrdíte ho kliknutím na OK (obr.nižšie). 

3 

4.Prijímač Vám uloží zoznam programov skomprimovaný linuxovým formátom.tar do Vášho satelitného linuxového prijímača, do priečinku / tmp. Odtiaľ si môžete vytvorený súbor prekopírovať a uložiť do PC. Takto uložený zoznam programov môžete obnoviť cez webové rozhranie prijímača.

4 5

Jednoduchšou voľbou je však celý proces vytvorenia zálohy zopakovať (bod 2 a 3), čím Vám web prehliadač (otestované v Chrome) vyvolá uloženie zoznamu staníc aj do PC. Súbor s koncovkou TAR nájdete v PC uložený tam, kde máte nastavené ukladanie sťahovaných súborov z internetu (napr. zložka Stiahnuté súbory).

Prenos zoznamu programov sme testovali na enigme OpenATV, OpenPLI a VTI. Malo by to však fungovať aj na iných enigmách.

Ako jednoducho nahrať zoznam staníc do Enigmy?

Týmto sa snažíme ukázať spôsob, ktorým si jednoducho aktualizujú zoznam programov v prijímačoch s OS Enigma2 aj menej skúsený užívatelia.

Pokiaľ ste svoj Enigma 2 satelitný prijímač zakúpili v Ellano.sk, stačí emailom požiadať o zaslanie zoznamu staníc, pre našich zákazníkov je to zdarma.

Veríme, že Vám článok pomôže a zostanete naďalej verný nášmu portálu a firme ELLANO.SK.

Hodnotenie článku

5.0/5 hodnotení (14 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Komentáre (5)

 • Vladimir

  Vladimir

  09 október 2018 v 14:33 |
  Vynikajuci a velmi praktický návod na editáciu programov v satelitných prijímačoch s E2

  Odpovedať

  • IvanP

   IvanP

   09 október 2018 v 17:16 |
   Ďakujeme!

   Odpovedať

 • emil kontrik

  emil kontrik

  05 máj 2019 v 14:30 |
  Zdravím vše ok akurád jak chci zalohovat seting dam export vyskoči okno dam ok ale nic se nepřenese do tmp je potřeba nekde neco povolid mam formuler3 openpli7 DCCe2 1:5 i 2:2 i RCC stale bez zalohy diik za nejake info

  Odpovedať

  • Ivan.P

   Ivan.P

   05 máj 2019 v 15:21 |
   Dobrý deň.
   Bude problém v settingu.
   Tiež sme sa stretli s prípadom keď nám nechcelo urobiť zálohu settingu problém bol v jednej FAV skupine.
   Po je odstránení (FAV DIGITV)sa záloha previedla.

   Odpovedať

 • emil kontrik

  emil kontrik

  05 máj 2019 v 22:07 |
  teraz sem to skoušell octagon sf8008 open atv tam tp prběhlo normalne diik za info susim odstranit digi tv a uvydime dam vediet

  Odpovedať

Napísať komentár

Komentujete ako hosť.

Nemáte ešte účet ? Zaregistrujte sa!

Prihláste sa do svojho účtu