Nová nakonfigurovaná E2 ELLANO.SK pre Formuler F3 a Formuler F4

Napísal Ivan P. 1 dňa 15 august 2018 do kategórie Magazín, Špeciál

openatv 6.2

Firma ELLANO.SK Vám oznamuje, že je pripravená pre linuxové satelitné prijímače  Formuler F3 a Formuler F4 nová nakonfigurovaná verzia enigmy2 .

ellano_logo_hlavna.png

f3.jpg

formuler_f4.jpg

Ako základ je OpenTV 6.2 z 08/2018 a v nej doinštalované tie najlepšie pluginy, softcamy,picony a pod.

Enigmy majú najnovšie drivery  a taktiež enigmy obsahujú nový gstreamer 1.15.0 pre lepšie prehrávanie video streamov a multimédií.

Obe enigmy sú takmer identicky nakonfigurované. 

 infoe2 infoe2f3

V enigme nájdete defaultne nastavený skin OpenATV - MyMetrix.

 infb menu

Taktiež sme Vám v enigme doinštalovali a nakonfigurovali aj skin HDGlass16 stačí si ho navoliť v menu/nastavenia/Používanie a GUI/Skiny/HDGlass16 .

 hdg1 hdg2

hdg3 hdg4

Softcamy:

Sú nastavené pre čítanie kariet Skylink Irdeto aj ICE (okrem kariet Skylink Irdeto standart M7 s ktorými prijímač nespolupracuje),UPC Freesat ICE a RTVS, Plustelka a Voľná telka IRDETO. Nastavili sme aj oscam Skylink ice-irdeto ktorý bude dekódovať ice kartu Skylink v irdeto móde a tým Vám umožní sledovanie programov ktoré sú už iba v kódovaní irdeto.

Setting:

Zoznam programov je nainštalovaný pre Skylink, Freesat UPC, Astra19.2E a iné. V enigme je doinštalovaný aj plugin FASTSCAN pre rýchle vyhľadávanie programov providera Skylink.

 zp1 zp2

Pluginy: ArchívyCZ/SK 1.1.0 , Infobartunerstate, CSFD 12.20,clearmem, Mediaplayer2, pictureplayer, EPG refresh, Youtube, HDMI CEC, OpenwebIf, Hbbtv,webbrovser a iné.

 plg1 plg2

V enigme je plne funkčné wifi pripojenie za použitia wifi USB s čipsetom rallink rt3070 alebo et5370 a pod.

Taktiež je v enigme funkčný aj CI slot pre vloženie CI/CI+modulu.

Nastavenie Enigmy2 ELLANO.SK: 

Rozlíšenie je nastavené na 720p.

Tuner A je nastavený na : družicu Astra23,5E

FTP meno a heslo: root

Nastavenie tlačidiel:

červené: infopanel

zelené:zrýchlený vstup do menu/pluginy

žlté: výber audiostopy

modré: rýchle menu nastavenia

modré dlho: rozšírenia

Odporúčanie pred fleshovaním novej zálohy E2:

Pred inštaláciou tejto enigmy si zálohujte potrebné dáta z prijímača, prípadne si urobte kompletnú zálohu Vášho systému!

Postup nahratia softvéru do prijímača Xtrend ET7000 a Xtrend ET7500 :

Inštalácia zálohy Formuler F3 a Formuler F4 pozostáva z dvoch krokov:

1.Nainštalovanie zálohy "Základ" klasickým spôsobom cez USB a tlačidlom OK.

2.Inštalácia zálohy "FULL" je nutné previesť cez Lokálnu inštaláciu ( klasickým spôsobom ako sa inštaluje enigma základ Vám ju nenainštaluje!).

1.Postup inštalácie enigmy "Základ"

Postup inštalácie enigmy Základ Formuler F3:

1.Na naformátovaný USB kľúč formátom FAT32, nakopírujte zložku formuler3 v ktorom sa nachádzajú inštalačné súbory enigmy.

2.Odpojte prijímač Formuler F3 od elektrickej siete.

3.Zasuňte USB kľúč s enigmou do USB portu prijímača (ostatné USB porty musia byť voľné!).

4.Zapojete prijímač do elektrickej siete.

5.Po spustení prijímač prehľadá USB porty prijímača a detekuje USB kľúč s enigmou. Keď sa na displeji sa zobrazí nápis USB stlačte a pustite tlačidlo power na ľavej bočnej strane predného panela prijímača, tým sa spustí inštalácia enigmy.

6.Inštaláciu neprerušujte!  Po nainštalovaní sa prijímač automaticky reštartuje a nabootuje s novou enigmou. Inštalácia trvá cca 4minúty

Postup inštalácie enigmy Základ Formuler F4:

1.Na naformátovaný USB kľúč formátom FAT32, nakopírujte zložku formuler4 v ktorom sa nachádzajú inštalačné súbory enigmy.

2.Odpojte prijímač Formuler F4 od elektrickej siete.

3.Zasuňte USB kľúč s enigmou do USB portu prijímača (ostatné USB porty musia byť voľné!).

4.Zapojete prijímač do elektrickej siete.

5.Po spustení prijímač prehľadá USB porty prijímača a detekuje USB kľúč s enigmou. Keď sa na displeji sa zobrazí nápis USB stlačte a pustite tlačidlo power na ľavej bočnej strane predného panela prijímača, tým sa spustí inštalácia enigmy.

6.Inštaláciu neprerušujte!  Po nainštalovaní sa prijímač automaticky reštartuje a nabootuje s novou enigmou. Inštalácia trvá cca 4minúty

2. Postup inštalácie enigmy "FULL" :

Postup fleshovania zálohy cez Lokálnu inštaláciu nájdete TU.

UPOZORNENIE:

I napriek nášmu maximálnemu úsiliu o čo najvyladenejšiu Enigmu, nie vždy všetko v nakonfigurovaných enigmách funguje tak ako má. Nemáme možnosť nedostatky odstrániť, iba nahlásiť, nakoľko nie sme tvorcovia žiadnej Enigmy a ani výrobcovia prijímača. Používame čistý, nenakonfigurovaný image danej Enigmy, ktorého funkčnosť a spolupráca s pluginmi a jednotlivými funkcionalitami je závislá od jeho tvorcov, čiže vývojárov enigmy.

Po kúpe nového prijímača s nainštalovanou enigmou, alebo po inštalácii našej nakonfigurovanej enigmy nie je nutná online aktualizácia. Výrazne neodporúčame prevádzať online aktualizáciu enigmy kvôli možnému (takmer určitému) zrúteniu operačného systému!

Online aktualizáciu a možné znefunkčnenie operačného systému prevádzate na vlastnú zodpovednosť! Týka sa to všetkych prijímačov s OS enigma 2 !

Táto nakonfigurovaná enigma je k dispozícii pri kúpe nového prijímača Formuler F3alebo Formuler F4  v eshope ELLANO.SK, tzn. že prijímač je plne nakonfigurovaný. Samozrejme ,že bude k dispozícii aj pre zákazníkov, ktorí už majú zakúpený tento prijímač od ELLANO.SK, stačí emailom kontaktovať predajcu, kde nezabudnite uviesť číslo Vašej objednávky, alebo faktúry.Pokiaľ ste u nás Váš prijímač nekúpili a máte záujem o túto nakonfigurovanú verziu enigmy, môžete si ju zakúpiť v eshope ELLANO.SK.

Verím že aj vďaka takejto podpore firmy ELLANO.SK, zostanete naďalej verný nášmu portálu a firme ELLANO.SK.

 

Hodnotenie článku

5.0/5 hodnotení (2 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Komentáre (6)

 • andreas

  andreas

  19 august 2018 v 13:09 |
  bude aj pre Formuler F1,openatv 6.2
  • IvanP

   IvanP

   19 august 2018 v 15:21 |
   Dobrý deň.
   Pokiaľ budeme mať k dispozícii F1 tak áno. Na sklade ich už nemáme.
 • Tomáš

  Tomáš

  15 január 2019 v 12:14 |
  Používam openpli 6.2 a chcel som si nahodiť najnovší openpli 7.0 stable, dal som ho na naformátované usb (fat32) zapojil... a prijímač ho nechce zobrať - nenaskočí na displeji hláška "USB". Skúsil som iný image aj iný usb kľúč a stále bez úspechu. V minulosti to fungovalo, na VU+ sa mi z neho dá bootovať. Nakoniec som openpli nainštaloval priamo cez menu, ale len pre tú srandu ma zaujíma čo by to mohlo byť za problém. Ďakujem.
 • Tomáš

  Tomáš

  16 január 2019 v 11:25 |
  Ďakujem za radu, nepáčil sa mu naozaj ten USB kľúč (veľkosť). Rovno som flashol novší bootloader a všetko ide krásne ako má.
  P.S. To OpenPli 7.0 je už od 14.1. Stable a zatiaľ ide veľmi dobre :-)

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.


Poskladajte prosím správne obrázok

Facebook Ellano.sk

Facebook Satelitná technika

Twitter Ellano.sk

Please enable the PHP curl extension to use the Twitter widget