Nová nakonfigurovaná E2 ELLANO.SK pre Xtrend ET6500

Napísal Ivan P. 1 dňa 15 november 2019 do kategórie Magazín, Špeciál

openatv 6.3

Firma ELLANO.SK Vám oznamuje, že je pripravená pre linuxové satelitné prijímače Xtrend ET6500 a Xtrend ET6500-DVB-C nová nakonfigurovaná verzia enigmy2 OpenATV6.3 .

LOGOELLANO2018GLOW.png

 xtrend-et-6500-hd-linux-hdtv-sat-receiver-usb-pvr-ready-schwarz.jpg

Ako základ je OpenTV 6.3 z 11/2019 a v nej doinštalované tie najlepšie pluginy, softcamy,picony a pod.

Enigma má najnovšie drivery  a taktiež obsahuje nový gstreamer 1.17.0 pre lepšie prehrávanie video streamov a multimédií.

infoe2

V enigme nájdete defaultne nastavený skin OpenATV - MyMetrix.

menu

 

Taktiež sme Vám doinštalovali a nakonfigurovali aj skin HDGlass16 stačí si ho navoliť v menu/nastavenia/Používanie a GUI/Nastavenie vzhľadu/HDGlass16.

hdg1 hdg2 hdg3

Softcamy:

Sú nastavené pre čítanie kariet Skylink Irdeto aj ICE (okrem kariet Skylink Irdeto standart M7 s ktorými prijímač nespolupracuje)UPC Freesat ICE,RTVS,Antiksat,Plustelka a OrangeTV. Nastavili sme aj oscam Skylink ice-irdeto , ktorý bude dekódovať ice kartu Skylink v irdeto móde a tým Vám umožní sledovanie programov ktoré sú už iba v kódovaní irdeto.

Zoznam programov:

Zoznam programov je nainštalovaný pre Skylink, Freesat UPC, Orange TV,Antiksat, Astra19.2E a iné. V enigme je doinštalovaný aj plugin FASTSCAN pre rýchle vyhľadávnie programov providera Skylink, Freesat UPC, Orange TV a ďalší.

zp1 zp2

Pluginy: ArchívyCZ/SK 1.2.2 , Infobartunerstate, CSFD 12.50,clearmem, Mediaplayer2, pictureplayer, EPG refresh, Youtube, HDMI CEC, OpenwebIf, Hbbtv,webbrovser a iné. Doinštalovali sme Vám aj plugin pre prehrávanie internetových rádii WebradioFS. Nájdete v ňom SK aj CZ internetové rádia. 

plg1 plg2

V enigme je plne funkčné wifi pripojenie za použitia wifi USB s čipsetom rallink rt3070 alebo et5370 a pod.

Nastavenie Enigmy2 ELLANO.SK: 

Rozlíšenie je nastavené na 720p.

Tuner A je nastavený na : družicu Astra23,5E

FTP meno a heslo: root

Nastavenie tlačidiel:

červené: infopanel

zelené:zrýchlený vstup do menu/pluginy

žlté: výber audiostopy

modré: rýchle menu nastavenia

modré dlho: rozšírenia

Odporúčanie pred fleshovaním novej zálohy E2:

Pred inštaláciou tejto enigmy si zálohujte potrebné dáta z prijímača, prípadne si urobte kompletnú zálohu Vášho systému!

Postup nahratia softvéru do prijímača Xtrend ET6500:

nštalácia zálohypozostáva z dvoch krokov (pokiaľ však máte v prijímači enigmu openatv a ponúka lokálnu inštaláciu tak inštalujte hneď FULL zálohu cez Lokálnu inštaláciu):

1.Nainštalovanie zálohy "Základ" klasickým spôsobom cez USB a tlačidlom OK.

2.Inštalácia zálohy "FULL" je nutné previesť cez Lokálnu inštaláciu ( klasickým spôsobom ako sa inštaluje enigma základ Vám ju nenainštaluje!).

 

1.Postup inštalácie enigmy "Základ"

1. Na naformátovaný USB kľúč formátom FAT32 nakopírujte zložku et6x00 (v ktorej sa nachádzajú inštalačné súbory enigmy).

2.Vypnite prijímač zadným vypínačom.

3.Zasuňte USB kľúč so súbormi do zadného USB portu prijímača (ostatné USB porty musia byť pri flashovaní prázdne).

4.Zapnite prijímač zadným vypínačom.

6.po zapnutí prijímač kontroluje USB porty, ak nájde na USB kľúči inštalačné súbory image, tak sa na display zobrazí nápis found image /nazov image/.....install?

7. inštaláciu spustíme tak, že stlačíme a pustíme tlačidlo na prednom paneli (pod vyklopnými dvierkami predného panelu)  CH+/šípka hore/ je to tlačidlo hneď vedľa predného USB portu.

8.počas inštalácie sa zobrazuje na display nápis flashin

POČAS INŠTALÁCIE PRIJÍMAČ NEVYPÍNAJTE, ANI INŠTALÁCIU NEPRERUŠUJTE!!!

Samotná inštalácia trvá cca 4-5 min, po nej nasleduje automatický reštart prijímača a nabootovanie Enigmy.

2. Postup inštalácie enigmy "FULL" :

Postup fleshovania zálohy cez Lokálnu inštaláciu nájdete TU.

UPOZORNENIE:

I napriek nášmu maximálnemu úsiliu o čo najvyladenejšiu Enigmu, nie vždy všetko v nakonfigurovaných enigmách funguje tak ako má. Nemáme možnosť nedostatky odstrániť, iba nahlásiť, nakoľko nie sme tvorcovia žiadnej Enigmy a ani výrobcovia prijímača. Používame čistý, nenakonfigurovaný image danej Enigmy, ktorého funkčnosť a spolupráca s pluginmi a jednotlivými funkcionalitami je závislá od jeho tvorcov, čiže vývojárov enigmy.

Po kúpe nového prijímača s nainštalovanou enigmou, alebo po inštalácii našej nakonfigurovanej enigmy nie je nutná online aktualizácia. Výrazne neodporúčame prevádzať online aktualizáciu enigmy kvôli možnému (takmer určitému) zrúteniu operačného systému!

Online aktualizáciu a možné znefunkčnenie operačného systému prevádzate na vlastnú zodpovednosť! Týka sa to všetkych prijímačov s OS enigma 2 !

Enigma bude k dispozícii aj pre zákazníkov, ktorí už majú zakúpený prijímač Xtrend ET6500 , alebo Xtrend ET6500 DVB-C od ELLANO.SK, stačí emailom kontaktovať predajcu, kde nezabudnite uviesť číslo Vašej objednávky, alebo faktúry.

Pokiaľ ste u nás Váš prijímač nekúpili a máte záujem o túto nakonfigurovanú verziu enigmy, môžete si ju zakúpiť v eshope ELLANO.SK.

Verím že aj vďaka takejto podpore firmy ELLANO.SK, zostanete naďalej verný nášmu portálu a firme ELLANO.SK.

Hodnotenie článku

5.0/5 hodnotení (1 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Komentáre (0)

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.


Poskladajte prosím správne obrázok

Facebook Ellano.sk

Facebook Satelitná technika

Twitter Ellano.sk

Please enable the PHP curl extension to use the Twitter widget