Nová nakonfigurovaná Enigma2 ELLANO.SK pre Formuler F1

Napísal Ivan P. 1 dňa 01 november 2018 do kategórie Magazín, Špeciál

openatv 6.2

Firma ELLANO.SK Vám oznamuje, že je pripravená pre linuxové satelitné prijímače Formuler F1 nová nakonfigurovaná enigma2 OpenATV6.2 . K dispozícii máme dve verzie Enigmy, prvá je s možnosťou inštalácie KODI 17.x, s HD Glass 17, ale bez transcodingu, druhá je s funkčným transcodingom, s HD Glass 17 ale bez možnosti inštalácie Kodi 17.x.

ellano_logo_hlavna.png

f1.jpg

Ako základ je použitá najnovšia verzia enigmy2 a to OpenTV 6.2 z 10/2018 s najnovšími drivermi a s gstreamerom 1.15.0 a v nej sú doinštalované tie najlepšie pluginy, softcamy,picony a pod.

 infoe2

V enigme nájdete defaultne nastavený skin OpenATV - MyMetrix.

menu infb

Taktiež sme Vám doinštalovali a nakonfigurovali v enigme pre Formuler F1 aj skin HDGlass17 stačí si ho navoliť v menu/nastavenia/Používanie a GUI/Skiny/HDGlass17 .

hdg1 hdg2 hdg3

Softcamy:

Sú nastavené pre čítanie kariet Skylink Irdeto aj ICE (okrem kariet Skylink Irdeto standart M7 s ktorými prijímač nespolupracuje),UPC Freesat ICE,OrangeTV, RTVS, Plustelka a Voľná telka IRDETO. Nastavili sme aj oscam Skylink ice-irdeto ktorý bude dekódovať ice kartu Skylink v irdeto móde a tým Vám umožní sledovanie programov ktoré sú už iba v kódovaní irdeto.

Setting:

Zoznam programov je nainštalovaný pre Skylink, Freesat UPC, OrangeTV, Astra19.2E a iné. V enigme je doinštalovaný aj plugin FASTSCAN pre rýchle vyhľadávnie programov providera Skylink.

zp1 zp2

Pluginy: 

ArchívyCZ/SK1.1.1 , Infobartunerstate, CSFD12.50, Cool TV guide, Mediaplayer2, HbbTV, pictureplayer, EPG refresh, Youtube, HDMI CEC, OpenwebIf a iné.

plg1 plg2

V tejto verzii enigmy je plne funkčné wifi pripojenie za použitia wifi USB s čipsetom rallink rt3070 alebo et5370, spolupracujú s wifi USB Cryptobox a pod.

Funkčný je v enigme aj CI a CI+ modul.

KODI 17.x:

V tejto verzii enigmy je nainštalované aj multimediálne rozhranie KODI17. Pred spustením KODI je potrebné si vytvoriť tzv. swap partíciu na pripojenom USB formátu FAT32, je to nutné pre plynulosť programu KODI a slúži pre ukladanie a načítavanie dočasných súborov KODI.

Vytvorenie SWAP partície:

1. Pripojte do USB portu prijímača FormulerF1 USB kľúč , alebo USB HDD formátu FAT32.

2. Vojdite domenu/Info Panel/Pluginy/Swapmanager

swap1 swap2 swap3

3. V menu swapmanager stlačte zelené tlačidlo na DO (vytváram) a zvoľte na ktorom pripojenom USB sa má vytvoriť swap partícia. V ďalšom kroku vyberte veľkosť vytvorenej swap partície, postačí aj veľkosť vytvorenia swappartície 256MB.

swap4 swap5 swap6

swap7 swap8 swap9

4. Stlačte zelené tlačidlo na DO (vytváram) následne sa začne vytvárať swappartícia (môže to trvať niekoľko minút). Po vytvorení swappartície sa Vám zobrazí obrázok ako vyššie vstrede kde Vám zobrazí cestu ku USB s partíciou a veľkosť partície. Nakoniec stlačíte žlté tlačidlo na DO pre autoštarovanie swap partície pri štarte prijímača a spustíte swapovanie červeným tlačidlom na DO. Záverečné okno musí vyzerať ako je na obr. vyššie napravo - status Active.

Teraz keď máte vytvorenú a aktívnu swap partíciu tak môžete prejsť ku nainštalovaniu KODI priamo z feedu enigmy menu/pluginy/zelené tlačidlo/extensions/KODI/OK. Po nainštalovaní KODI preveďte reštart E2.

k1 k2

Nastavenie Enigmy2 ELLANO.SK: 

Rozlíšenie je nastavené na 720p.

Tuner A je nastavený na : družicu Astra23,5E

Tuner B je nenakonfigurovaný

FTP meno a heslo: root

Nastavenie tlačidiel:

červené: infopanel

zelené:zrýchlený vstup do menu/pluginy

žlté: výber audiostopy

modré: rýchle menu nastavenia

modré dlho: rozšírenia

Odporúčanie:

Pred inštaláciou tejto enigmy si zálohujte potrebbné dáta z prijímača, prípadne si urobte kompletnú zálohu Vášho systému!

Postup nahratia softvéru do prijímača Formuler F1 :

Inštalácia zálohy Formuler F1 pozostáva z dvoch krokov:

1.Nainštalovanie zálohy "Základ" klasickým spôsobom cez USB a tlačidlom OK.

2.Inštalácia zálohy "FULL" je nutné previesť cez Lokálnu inštaláciu ( klasickým spôsobom ako sa inštaluje enigma základ Vám ju nenainštaluje!).

 

Pokiaľ však už máte vo Vašom prijímači enigma OpenATV6.0 , OpenATV6.1, alebo 6.2, tak inštalujte priamo "FULL"  zálohu cez lokálnu inštaláciu.

 


 

1.Postup inštalácie enigmy "Základ"

Postup inštalácie enigmy Základ Formuler F1:

1.Na naformátovaný USB kľúč formátom FAT32, nakopírujte zložku formuler1 v ktorom sa nachádzajú inštalačné súbory enigmy.

2.Odpojte prijímač Formuler F1 od elektrickej siete.

3.Zasuňte USB kľúč s enigmou do USB portu prijímača (ostatné USB porty musia byť voľné!).

4.Zapojete prijímač do elektrickej siete.

5.Po spustení prijímač prehľadá USB porty prijímača a detekuje USB kľúč s enigmou. Keď sa na displeji sa zobrazí nápis USB stlačte a pustite tlačidlo power na ľavej bočnej strane predného panela prijímača, tým sa spustí inštalácia enigmy.

6.Inštaláciu neprerušujte!  Po nainštalovaní sa prijímač automaticky reštartuje a nabootuje s novou enigmou. Inštalácia trvá cca 4minúty.

 


 

2. Postup inštalácie enigmy "FULL" :

Postup fleshovania zálohy cez Lokálnu inštaláciu nájdete TU.

 


 

UPOZORNENIE:

I napriek nášmu maximálnemu úsiliu o čo najvyladenejšiu Enigmu, nie vždy všetko v nakonfigurovaných enigmách funguje tak ako má. Nemáme možnosť nedostatky odstrániť, iba nahlásiť, nakoľko nie sme tvorcovia žiadnej Enigmy a ani výrobcovia prijímača. Používame čistý, nenakonfigurovaný image danej Enigmy, ktorého funkčnosť a spolupráca s pluginmi a jednotlivými funkcionalitami je závislá od jeho tvorcov, čiže vývojárov enigmy.

Po kúpe nového prijímača s nainštalovanou enigmou, alebo po inštalácii našej nakonfigurovanej enigmy nie je nutná online aktualizácia. Výrazne neodporúčame prevádzať online aktualizáciu enigmy kvôli možnému (takmer určitému) zrúteniu operačného systému!

Online aktualizáciu a možné znefunkčnenie operačného systému prevádzate na vlastnú zodpovednosť! Týka sa to všetkych prijímačov s OS enigma 2 !

Táto nakonfigurovaná enigma je k dispozícii pri kúpe nového prijímača Formuler F1  v eshope ELLANO.SK, tzn. že prijímač je plne nakonfigurovaný. Samozrejme ,že bude k dispozícii aj pre zákazníkov, ktorí už majú zakúpený tento prijímač od ELLANO.SK, stačí emailom kontaktovať predajcu, kde nezabudnite uviesť číslo Vašej objednávky, alebo faktúry.Pokiaľ ste u nás Váš prijímač nekúpili a máte záujem o túto nakonfigurovanú verziu enigmy, môžete si ju zakúpiť v eshope ELLANO.SK.

Verím že aj vďaka takejto podpore firmy ELLANO.SK, zostanete naďalej verný nášmu portálu a firme ELLANO.SK.

Hodnotenie článku

5.0/5 hodnotení (1 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Komentáre (0)

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.


Poskladajte prosím správne obrázok

Facebook Ellano.sk

Facebook Satelitná technika

Twitter Ellano.sk

Please enable the PHP curl extension to use the Twitter widget