Nová nakonfigurovaná Enigma2 pre Xtrend ET8500

Napísal Ivan P. 1 dňa 27 apríl 2018 do kategórie Magazín, Špeciál

openatv6.1

Firma ELLANO.SK Vám oznamuje, že je pripravená pre linuxové satelitné prijímače Xtrend ET8500 nová nakonfigurovaná verzia enigmy2 .

ellano_logo_hlavna.png

xtrend_et8500hd_21.png

Ako základ je pre Xtrend ET8500 použitá E2 OpenTV 6.1 z 04/2018 a v nej doinštalované tie najlepšie pluginy, softcamy,picony a pod.

Táto enigma má najnovšie drivery  a taktiež enigma obsahuje gstreamer 1.13.0 pre lepšie prehrávanie video streamov a multimédií.

infoe2

 

enigme je defaultne nastavený skin MyMetrix.

 infb menu

Taktiež sme Vám doinštalovali a nakonfigurovali aj skin HDGlass17 stačí si ho navoliť v menu/nastavenia/Používanie & GUI/Skiny/HDGlass17 .

 hdg1 hdg2

hdg3 hdg4

Softcamy:

Sú nastavené pre čítanie kariet Skylink Irdeto aj ICE (okrem kariet Skylink Irdeto standart M7 s ktorými prijímač nespolupracuje),UPC Freesat ICE a RTVS, Plustelka a Voľná telka IRDETO. Nastavili sme aj oscam Skylink ice-irdeto ktorý bude dekódovať ice kartu Skylink v irdeto móde a tým Vám umožní sledovanie prodramov ktoré sú už iba v kódovaní irdeto.

Setting:

Zoznam programov je nainštalovaný pre Skylink, Freesat UPC, Voľná telka, Antiksat,FlixTV, Astra19.2E a iné. V enigme je doinštalovaný aj plugin FASTSCAN pre rýchle vyhľadávnie programov providera Skylink.

 zp1 zp2

Pluginy: ArchívyCZ/SK 1.0.7 , CSFD 12.20, Infobartunerstate, ClearMEM, LCD4linux, Mediaplayer2, pictureplayer, EPG refresh, Youtube, HDMI CEC, HbbTV,webbrovser, OpenwebIf a iné.

 plg1 plg2

V enigme je plne funkčné wifi pripojenie za použitia wifi USB s čipsetom rallink rt3070 alebo et5370 a pod.

Taktiež je v enigme funkčný aj CI slot pre vloženie CI/CI+modulu.

Nastavenie Enigmy2 ELLANO.SK: 

Rozlíšenie je nastavené na 720p.

Tuner A je nastavený na : družicu Astra23,5E

Tuner B je nenakonfigurovaný

FTP meno a heslo: root

Nastavenie tlačidiel:

červené: infopanel

zelené:zrýchlený vstup do menu/pluginy

žlté: výber audiostopy

modré: rýchle menu nastavenia

modré dlho: rozšírenia

Odporúčanie pred fleshovaním novej zálohy E2:

Pred inštaláciou tejto enigmy si zálohujte potrebné dáta z prijímača, prípadne si urobte kompletnú zálohu Vášho systému!

 

Inštalácie zálohy Xtrend ET8500 pozostáva z dvoch krokov:

1.Nainštalovanie zálohy "Základ" klasickám spôsobom cez USB a tlačidlo power

2.Inštalácia zálohy "FULL" je nutné previesť cez Lokálnu inštaláciu ( klasickým spôsobom ako sa inštaluje enigma základ Vám ju nenainštaluje!)

 

1.Postup inštalácie enigmy "Základ" Xtrend ET8500 :

 1. Na naformátovaný USB kľúč FAT32 nakopírujte priečinok ET8500 v ktorom sú umiestnené inštalačné súbory s enigmy 2.
 2. Vypnite prijímač zadným vypínačom.
 3. Zasuňte USB kľúč s enigmou2 do USB portu prijímača a zapnite prijímač zadným vypínačom.
 4. Po zapnutí prijímač prehľadá USB porty a po nájdení enigmy 3x blikne tlačidlo POWER na prednom paneli prijímača. V okamihu blikania tlačidla power toto tlačidlo stlačte (tlačidlo power zmení farbu podsvietenia z modrej na fialovú).
 5.  Pokiaľ máte bootloader pre dual boot tak Následne sa Vám na prednom displeji prijímača zobrazí obrázok pre výber do ktorej časti flash pamäte chcete inštalovať danú enigmu či ako OS , alebo ako OS2. 

  IMG 20150409 094814

  1. Šípkou nahor, alebo nadol na DO si navolíte kde chcete enigmu inštalovať a potvrdením tlačidla OK na ovládači sa začne enigma inštalovať. (pokiaľ máte bootloader pre jeden image tak po blikaní tlačidla power na prednom paneli stlačte toto tlačidlo a inštalácia sa spustí)
  2. Inštalácia enigmy je veľmi rýchla do 2-3ch minút. Počas inštalácie tlačidlo power svieti nafialovo.
  3. Inštaláciu nepreušujte!
  4. Po ukončení inštalácie sa zmení farba podsvitenia tlačidla power z fialovej na modrú a prijímač začne sám bootovať s novou enigmou.

Upozornenie:  Pokiaľ by Vám nešla enigma "základ" nainštalovať tak treba aktualizovať bootloader!

Bootloader stiahnete TU. Návod na inštaláciu bootloadera nájdete TU. 

Po nainštalovaní bootloadera nafleshujte zálohu enigmy základ.

 

2. Postup inštalácie enigmy "FULL" Xtrend ET8500:

Postup fleshovanie zálohy cez Lokálnu inštaláciu nájdete TU.

 

UPOZORNENIE:

I napriek nášmu maximálnemu úsiliu o čo najvyladenejšiu Enigmu, nie vždy všetko v nakonfigurovaných enigmách funguje tak ako má. Nemáme možnosť nedostatky odstrániť, iba nahlásiť, nakoľko nie sme tvorcovia žiadnej Enigmy a ani výrobcovia prijímača. Používame čistý, nenakonfigurovaný image danej Enigmy, ktorého funkčnosť a spolupráca s pluginmi a jednotlivými funkcionalitami je závislá od jeho tvorcov, čiže vývojárov enigmy.

Po kúpe nového prijímača s nainštalovanou enigmou, alebo po inštalácii našej nakonfigurovanej enigmy nie je nutná online aktualizácia. Výrazne neodporúčame prevádzať online aktualizáciu enigmy kvôli možnému (takmer určitému) zrúteniu operačného systému!

Online aktualizáciu a možné znefunkčnenie operačného systému prevádzate na vlastnú zodpovednosť! Týka sa to všetkych prijímačov s OS enigma 2 !

Táto nakonfigurovaná enigma je k dispozícii pri kúpe nového prijímača Xtrend ET8500 v eshope ELLANO.SK v eshope ELLANO.SK , tzn. že prijímač je plne nakonfigurovaný. 

Samozrejme ,že bude k dispozícii aj pre zákazníkov, ktorí už majú zakúpený tento prijímač od ELLANO.SK, stačí emailom kontaktovať predajcu emailom kontaktovať predajcu, kde nezabudnite uviesť číslo Vašej objednávky, alebo faktúry. Pokiaľ ste u nás Váš prijímač nekúpili a máte záujem o túto nakonfigurovanú verziu enigmy, môžete si ju zakúpiť v eshope ELLANO.SK.

Verím že aj vďaka takejto podpore firmy ELLANO.SK, zostanete naďalej verný nášmu portálu a firme ELLANO.SK.

Hodnotenie článku

5.0/5 hodnotení (1 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Komentáre (0)

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.


Poskladajte prosím správne obrázok

Facebook Ellano.sk

Facebook Satelitná technika

Twitter Ellano.sk

Please enable the PHP curl extension to use the Twitter widget