Nová verzia upraveného pluginu Chromium2

Napísal Ivan 1 dňa 23 január 2023 do kategórie Magazín, Pluginy E2

nová verzia pluginu pre OpenATV 6.4, 7.0, 7.1 a 7.2

V dnešnom článku Vám predstavíme novú verziu, nami upraveného pluginu Chromium 2. Jedná sa o Open source webový prehliadač Chromium, na ktorého základe stojí aj populárny prehliadač Chrome, či Microsoft Edge, ale aj ďalšie prehliadače. Primárne slúži na prehliadanie webových stránok na internete.

Licencia Open Source umožňuje vývojárom OpenATV upravovať tento prehliadač, čo vyústilo do mnohých jeho úprav pre Enigma 2. K viacerým možnostiam nastavení, záložiek, odkazom do hlavného menu pridali aj úpravu pre ovládanie vybraných web stránok OTT a VOD služieb (Disney+, Netflix a pod.) priamo diaľkovým ovládačom. Ak Vás zaujíma aké sú presne funkcie tohto pluginu a ako ho nainštalovať, prečítajte si náš predchádzajúci článok o Chromium 2.

chormium 2 fb ikon 96996

Dovolili sme si opäť mierne poupraviť plugin Chromium2 pre našich SK a CZ zákazníkov, aby sme im uľahčili obsluhu pluginu a zjednodušili prístup pre vybrané SK/CZ VOD a OTT TV služby.

Nových úprav je v novej verzii od nás viac, hlavnou však je, že plugin už nie je určený len pre staršiu verziu image s python 2 (OpenATV 6.4) , ale je funkčný aj v images s python 3 (Open ATV 7.0, 7.1 a 7.2).

Medzi ďalšie novinky patrí:

- pridanie ďalších dvoch OTT a VOD služieb (SledovanieTV a HBO MAX)

- doplnenie všetkých dostupných OTT a VOD služieb aj do menu Pluginy (aj s možnosťou skrytia/zobrazenia jednotlivých doplnkov)

- zmena predvolených odkazov v hlavnom menu (teraz je to Netflix, Skylink LIVE SK a Youtube TV)

- doplnenie nových služieb do Chromium Setup

OBSAH:


 Čo prináša nová verzia upraveného pluginu Chromium2?

K doterajším doplnkom Antik TV, Chromium webbrowser, Disney+, Magio GO, Netflix, O2 TV CZ, Skylink LIVE SK/CZ, Voyo SK/CZ a Youtube TV boli do nami upraveného pluginu Chromium2 pridané doplnky pre OTT a VOD služby Sledovanie.TV a HBO MAX. Do najnovšej verzie pluginu Chromium2 zo 6.3.2023 je pridaný doplnok Tidal (je to doplnok pre prehrávanie hudby z plateného portálu).

TIDAL

Tidal je doplnok pre počúvenie hudby z plateného portálu TIDAL.

tidal1

SledovanieTV

Ukážka z rozhrania služby SledovanieTV.

sledovanitv1 sledovanitv2

HBO MAX

Ukážka z rozhrania služby HBO MAX.

hbomax hbomax2

hbomax3

Oba tieto doplnky sú dostupné cez spustenie v Plugins menu (v menu Pluginy) cez ikonu danej aplikácie a aj cez menu Rozšírenia (zobrazíte ho dlhým stlačením modrého tlačidla).

Ako presne fungujú doplnky v Chromium 2 si môžete prečítať tu.

späť na obsah


Hlavné menu

V hlavnom menu je teraz prednastavené zobrazenie najpoužívanejších doplnkov Netflix, Skylink LIVE SK a Youtube TV, predtým ich bolo viac. To, ktorý doplnok sa Vám bude zobrazovať v hlavnom menu, si môžete nastaviť v Chromium Setupe.

1

späť na obsah


Plugins menu

V menu Pluginy sa teraz zobrazujú všetky doplnky ako samostatné pluginy. Urýchľuje to spustenie služby, pokiaľ ju nemáte zobrazenú v hlavnom menu. Pre tieto pluginy sme doplnili aj ikonky pre sprehľadnenie výberu.

2 3

4

To, ktorý doplnok sa Vám bude zobrazovať v menu Pluginy, si môžete nastaviť v Chromium Setupe.

späť na obsah


Extensions menu

Položky v menu Rozšírenia (dlhé stlačenie modrého tlačidla) sú zobrazené "napevno" (nedá sa nastavovať ich zobrazenie/skrytie) a zobrazené sú v ňom všetky doplnky pluginu Chromium2.

roz1 roz2

späť na obsah


Chromium Setup

Zapnutie a vypnutie doplnkov v Hlavnom menu a v menu Pluginy si môžete upraviť podľa svojich potrieb v nastaveniach pluginu Chromium2 v menu/pluginy/Chromium setup.

set1 set2

späť na obsah


Ako nainštalovať ipk inštalačný balíček upraveného pluginu?

Pred inštaláciou nového ipk s pluginom Chromium2, nie je potrebné odinštalovanie predošlej verzie pluginu Chromium2.

Súbor, ktorý Vám pošleme do emailu si stiahnete do PC, rozbalíte si ho (napr. cez program Winrar, Winzip, Total Commander a pod.), čím dostanete výsledný súbor s koncovkou IPK.

Tento IPK súbor si do prijímača nainštalujete cez USB port a USB kľúč. Na USB kľúč teda nakopírujete súbor IPK do koreňového adresára (nebude teda v žiadnom priečinku).

Po zasunutí USB kľúča do USB portu prijímača sa zobrazí okno (obr. vľavo nižšie) a ďalej pokračujete podľa tohto postupu.

6 7

Po nainštalovaní pluginu Chromium2 je nutné previesť reštart enigmy v menu Vypnúť/Reštartovať/Reštartovať GUI.

8

späť na obsah


Ako požiadať o upravený plugin Chromium2?

SOFTLINUX.jpg

Plugin je určený iba pre linuxové satelitné/combo 4K prijímače s Enigma 2 a s HiSilicon chipsetom. Pokiaľ vlastníte takýto prijímač a zakúpili ste ho v našom e-shope, tak si ho môžete bezplatne vyžiadať emailom na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript., kde je potrebné uviesť číslo Vašej objednávky, alebo faktúry daného prijímača.

Ak ste takýto prijímač u nás nekúpili, môžete si nainštalovať neupravenú verziu pluginu Chromium2, prípadne si pre Váš prijímač zakúpiť našu podporu.

späť na obsah


Záver

Nová verzia Chromium 2 je funkčná v Enigme OpenATV postavenej na python 2 (OpenATV 6.4) a aj na nových Enigmách postavených na python 3 (OpenATV 7.0, 7.1 a 7.2).

Pre väčšinu CZ/SK OTT služieb je pre plnohodnotné ovládanie nutné dokúpiť klávesnicu s touchpadom.

Pokiaľ sa rozhodnete v našom e-shope kúpiť nový prijímač so 4-jadrovým HiSilicon procesorom ako napr. uClan Ustym 4K PROuClan Ustym 4K PRO TWIN, E2 prijímače Octagon, Gigablue IP 4K, AB Pulse 4K alebo iný prijímač s týmto procesorom, tak Vám prijímač dodáme aj s týmto nainštalovaným pluginom.

Veríme, že sa Vám článok páčil a zostanete naďalej verný nášmu portálu a firme ELLANO.SK.

Ostaňte s nami v kontakte, pridajte si nás na Facebook, kde sa o nových konfiguráciách dozviete najskôr, sledujte nás na TwitteriInstagrame, či Tik-Toku, alebo sa prihláste na odber nášho newsletteru. 

Hodnotenie článku

4.5/5 hodnotení (4 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Napísať komentár

Komentujete ako hosť.

Nemáte ešte účet ? Zaregistrujte sa!

Prihláste sa do svojho účtu