Add Stream URL - plugin E2 pre ručné pridávanie internetových streamov

Napísal Ivan 1 dňa 08 november 2022 do kategórie Magazín, Pluginy E2

pridávanie IPTV do zoznamu programov priamo cez ovládač

V dnešnom článku Vám predstavíme ďalší plugin určený pre linuxové prijímače s OS Enigma 2, ktorý nesie názov Add Stream URL. Tento plugin je určený pre ručné pridávanie (cez diaľkové ovládanie) url adries IPTV streamov, alebo internetových rádií do vybranej FAV skupiny zoznamu staníc Vášho prijímača z OS Enigma2.

Už sme Vám v minulosti priniesli na túto tému článok o tom ako pridať IPTV streamy do zoznamu staníc cez Dreambox Edit. Tento návod stále platí. Spôsob pridávania streamu cez plugin Add Stream URL však určite privítajú najmä tí, ktorým robí problém práca s DreamboxEditom.

add stream url ikona 665

OBSAH


Inštalácia pluginu Add Stream URL

Plugin Add Stream URL je voľne dostupný a nainštalujete ho online - z feedu enigmy OpenATV.

Plugin nájdete na serveri enigmy OpenATV v sekcii Extensions (Rozšírenia).

1 2

Podmienkou pre online inštaláciu pluginu so serveru enigmy je, že prijímač musí byť pripojený k internetovej sieti!

Po nainštalovaní sa Vám plugin zobrazí medzi nainštalovanými pluginmi v menu/pluginy:

3Späť na obsah


Spustenie a obsluha pluginu Add Stream URL

Vojdite do menu/pluginy a nadíďte na plugin Add stream URL a stlačením tlačidla OK na diaľkovom ovládaní ho spustite. 

Po spustení pluginu sa Vám otvorí okno, ako je vidieť na obr. nižšie. V ňom sa Vám načítajú všetky FAV skupiny staníc, nainštalované vo Vašom prijímači.

5

 

Výber a určenie FAV skupiny

Tvorca pluginu žiaľ zvolil dosť nešťastný spôsob zobrazenia názvu FAV skupín v plugine. Nezobrazia sa s názvami, aké vidíte v zozname FAV skupín v prijímači, ale zobrazia názvy súborov jednotlivých FAV skupín (názvy súborov zoznamu staníc = settingu). Tieto názvy súborov zobrazené pluginom sú našťastie zoradené v rovnakom poradí, ako máte reálne zoradené FAV skupiny vo Vašom prijímači, takže aspoň podľa toho sa dá orientovať.

Na obr. nižšie vľavo, máte zobrazený náš príklad FAV skupín v menu prijímača a v pravom obr. nižšie sú zobrazené názvy súborov enigmy pre jednotlivé FAV skupiny.

Z toho ľahko určíte, do ktorej FAV skupiny si chcete pridať URL adresu so streamom. Na obr. vľavo nižšie má 4. riadok FAV skupiny názov "IPTV" a to sa rovná 4. riadku názvu súboru v plugine "ellano_dbe14".

4 5

Čiže v našom prípade sú FAV skupiny a názvy súborov zobrazené pluginom nasledovne:

FAV skupina programov  Názov súboru FAV skupiny
Skylink Slovak Republic   =   SkylinkSlovakRepublic
Skylink CZ/SK  =  ellano_favourites
Antiksat 16E  =  ellano_dbe09
IPTV  =  ellano_dbe14

My budeme v našom príklade pridávať url adresu IPTV streamu do FAV skupiny IPTV, čo prináleží súboru zoznamu staníc s názvom ellano_dbe14.

Upozornenie: Pridávať môžete streamy do ľubovoľnej FAV skupiny, okrem FAV skupín Fastscanu, ako napr. Skylink Slovak republic a to preto, že pri automatickom dolaďovaní by Vám Vaše úpravy Fastscan vždy premazal!

 

Pridanie URL adresy streamu

1. Ako prvé, po spustení pluginu, nadídete na FAV skupinu (podľa vyššie uvedených inštrukcií), do ktorej chcete stream pridať a potvrdíte ju zeleným tlačidlom na diaľkovom ovládači. V našom prípade ideme pridávať stream do FAV skupiny s reálnym názvom "IPTV" a tak vyberieme v plugine položku zoznamu "ellano_dbe14" (obr. vľavo nižšie) .

2. V ďalšom okne (obr. vpravo nižšie) sa Vám otvorí virtuálna klávesnica, cez ktorú napíšete názov pridávaného streamučiže názov stanice. Tento názov bude mať potom pridaný stream v zozname staníc. Po zadaní názvu ho uložíte zeleným tlačidlom diaľkového ovládania.

5 6

3. V ďalšom okne Vám ponúkne na výber protokol, čiže formu adresy linku Vami zadávaného streamu. Čiže ak Vami zadávaný stream začína http:// tak vyberiete túto možnosť a potvrdíte ju tlačidlom OK na diaľkovom ovládači. Plugin Vám doplní do riadku v ďalšom okne virtuálnej klávesnice, v ktorej sa zadáva URL adresa, Vami vybranú predponu linku v našom prípade je to http://  - ako je vidieť na obr. vpravo nižšie.

7 8

4. V zobrazenom okne na zadanie URL (obr. vpravo vyššie) dopíšete cez virtuálnu klávesnicu zvyšnú časť URL adresy streamu. Počas písania sa Vám môže stať, že na klávesnici nebude požadovaný znak, anpr. podtržník, lomítko a pod. V takom prípade si prepnete opakovaným stlačením modrého tlačidla na diaľkovom ovládaní iný typ klávesnice. K dispozícii sú 3 typy znakov klávesnice, ktoré si môžete vyvolať.

9 10

5. Po zadaní úplného linku ho uložíte stlačením zeleného tlačidla na diaľkovom ovládaní. V tejto chvíli sa Vami zadaný URL link pridal na koniec zoznamu Vami vybranej FAV skupiny staníc.

Po uložení zadanej stanice Vás vráti na prvé okno pluginu (obr.nižšie), kde môžete zadať ďalší stream. Pokiaľ nechcete zadávať ďalší stream, tak ukončite plugin tlačidlom EXIT na diaľkovom ovládači.

11


Príklad na test

Aby ste si to mohli vyskúšať, na ukážku si pridáme stream voľne vysielanej stanice TV Liptov do FAV skupiny IPTV (súbor settingu "ellano_dbe14"):

Názov: TV LIPTOV

URL adresa: http://95.105.255.137:1935/tvturiec/tvliptov.stream/playlist.m3u8

Po otvorení FAV skupiny IPTV a prejdení na koniec zoznamustaníc tejto FAV skupiny sa nám zobrazila IPTV stanica TV LIPTOV. 

12 13

Po potvrdení novo pridaného IPTV streamu TV LIPTOV tlačidlom OK na ovládači, sa toto vysielanie spustilo (obr. nižšie).

14

Rovnakým postupom môžete pridávať aj internetové rádia napr. si môžete pridať:

Meno: Rádio Slovensko

URL: http://icecast.stv.livebox.sk/slovensko_128.mp3 

Ďalšie linky na verejnoprávne rádiá: https://icecast.stv.livebox.sk/

Hlavným pravidlom pre pridávanie streamov je, že link, ktorý pridávate, musí byť funkčný. Overiť funkčnosť si môžete v PC napr. cez VLC player. Neplatí však, že všetky linky, ktoré Vám budú fungovať v PC, musia fungovať aj v OS Enigma 2, záleží od použitého protokolu, formátu streamu a pod.

Nezabúdajte na to, že streamovať platené televízne stanice môže byť nelegálne. Tento plugin dôrazne odporúčame používať len na voľne šírené, neplatené stanice (FTA) a rádiá, ktoré bežne nie sú v ponuke satelitných operátorov. 

Späť na obsah


V našom e-shope si môžete zakúpiť plne nakonfigurovaný linuxový prijímač s OS Enigma2. Okrem toho i môžete vybrať aj so širokej ponuky Android prijímačovmultimediálnych centiertelevízorovprojektorov a príslušenstva.

Veríme, že sa Vám článok páčil a zostanete naďalej verný nášmu portálu a firme ELLANO.SK.

Ostaňte s nami v kontakte, pridajte si nás na Facebook, kde sa o nových konfiguráciách dozviete najskôr, sledujte nás na TwitteriInstagrame, či Tik-Toku, alebo sa prihláste na odber nášho newsletteru. Video návody, testy a recenzie nájdete na našom Youtube kanáli, dajte nám odber.

Hodnotenie článku

5.0/5 hodnotení (2 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Napísať komentár

Komentujete ako hosť.

Nemáte ešte účet ? Zaregistrujte sa!

Prihláste sa do svojho účtu