Avatar 2: Všetko, čo zatiaľ vieme

Napísal Waerwulf 1 dňa 05 december 2022 do kategórie Filmy a seriály, Magazín

Premíéra už o pár dní v slovenských kinách!

Našťastie po trpezlivom čakaní na pokračovanie od prvého vydania originálu v roku 2009 sa naša zvedavosť konečne skončí. Avatar: Cesta vody sa po 13 rokoch od uvedenia pôvodného filmu dostáva do kín. Aj na Slovensku si ho budeme môcť pozrieť už o pár dní.

avatar 2 cesta vody ikona 5454662 dc50ea4f

Fenomén menom Avatar

Avatar sa stal svetovým fenoménom, keď bol uvedený do kín 18. decembra 2009. Očakávania sú od pokračovania, pochopiteľne, vysoké, no doterajšie zábery prekonali všetky naše najdivokejšie sny. Oficiálny trailer bol zverejnený 2. novembra a odohráva sa viac ako desaťročie po prvom filme. Rodina Sullyovcov čelí novým prekážkam, no zostávajú jednotní.

Prvý Avatar, ktorý režíroval James Cameron, sa stal najlepšie zarábajúcim filmom všetkých čias a prekonal Cameronov ďalší film, Titanic. Avatar sa na prvom mieste držal až do vydania filmu Avengers: Endgame v roku 2019, potom sa opäť dostal do vedenia s čínskym opätovným uvedením v marci 2021.

Film z roku 2009 teraz zarobil v kinách viac ako 2,9 miliardy dolárov. Avatarova vláda ešte zďaleka neskončila.

Po úspechu Avatara dostali zelenú štyri pokračovania, zaujímavosťou je, že už sú všetky na papieri. Fanúšikovia čakali na Avatar: The Cesta vody viac ako desať rokov a film je na dosah. Po mesiacoch, počas ktorých bol film jednoducho nazývaný Avatar 2, bol v apríli potvrdený oficiálny názov. Teraz vieme, že fanúšikovia sa čoskoro dočkajú filmu Avatar: Cesta vody.

Avatar 2 dorazi do kin v decembri 2022 Zdroj Disney

foto: Disney


Na čom si užiješ skvelý filmový a seriálový zážitok so super obrazom v 4K?
Kúp si Android TV box s nastavením v cene, v našej ponuke máme na výber desiatky modelov. Pozri celú ponuku >


Prečo to trvalo tak dlho?

Avatar 2 trval tak dlho hlavne kvôli pandémii COVID. Režisér James Cameron však pôvodne zamýšľal vydať Avatara 2 už v roku 2014. Produkcia sa naďalej oneskorovala, kým sa oficiálne nezačala v roku 2017. V júli 2020 sa režisér vyjadril k najnovšiemu oneskoreniu pokračovania v dlhej správe fanúšikom.

James Cameron vysvetlil, že proces snímania pohybu pod vodou si vyžaduje čas a trpezlivosť. To, čo tím Avatar robí v pokračovaniach, sa „nikdy predtým nestalo,“ prezradil. "Je to veľmi zložité, pretože náš systém snímania pohybu, ako väčšina systémov snímania pohybu, je to, čo nazývame optická základňa. To znamená, že používa značky, ktoré sú fotografované stovkami kamier," pokračoval vo svojom rozhovore pre Collider.

„Problém s vodou nie je podvodná časť, ale rozhranie medzi vzduchom a vodou, ktoré tvorí pohyblivé zrkadlo. Pohybujúce sa zrkadlo odráža všetky bodky a značky a vytvára veľa falošných značiek. Teraz nám trvalo asi rok a pol, kým sme prišli na to, ako sa s tým vysporiadame.“


Zápletka filmu Avatar: Cesta vody

Pokračovanie Avatara sa zameria najmä na rodinu Sullyovcov. „Toto je príbeh rodiny Sullyovcov a toho, čo robia, aby ju udržali pokope,“ povedal Jon Landau pre RNZ. „Jake a Neytiri majú v tomto filme rodinu, sú nútení opustiť svoj domov, idú von a skúmajú rôzne oblasti Pandory, vrátane toho, že trávia dosť času na vode, okolo vody, vo vode.“

Oficiálna synopsa znie: „Dej sa odohráva viac ako desať rokov po udalostiach prvého filmu. Avatar: Cesta vody začína rozprávať príbeh rodiny Sullyovcov (Jake, Neytiri a ich deti). Približuje problémy, ktoré ich sprevádzajú, kam až idú, aby sa navzájom udržali v bezpečí, bitky, ktoré musia vybojovať, aby zostali nažive, a tragédie, ktoré musia strpieť.“

Jon tiež v rozhovore pre Collider zdôraznil, že každý z filmov o Avatarovi bude tvoriť samostatnú, len voľne nadväzujúcu líniu. Avatar 2 bude obsahovať množstvo podvodných scén.

Staré aj nové tváre

Zoe Saldana a Sam Worthington sa vrátia ako Neytiri a Jake Sully. Ďalšími vracajúcimi sa členmi sú CCH Pounder ako Mo’at, Giovanni Ribisi ako Parker Selfridge, Joel David Moore ako Norm Spellman, Dileep Rao ako Dr. Max Patel. Veľmi zaujímavým spôsobom sa Sigourney Weaver, Stephen Lang a Matt Gerald vrátia do Avatara 2, napriek tomu, že ich postavy v prvom filme zomreli.

Sigourney nebude hrať svoju pôvodnú postavu Dr. Grace Augustine. Jej postava Grace Augustine, ako fanúšikovia vedia, zomrela v prvom filme, takže v nadchádzajúcich filmoch hrá inú a v mnohých ohľadoch náročnejšiu postavu. Cameron aj Sigourney sa tešia na túto novú kreatívnu výzvu, najnovšiu kapitolu ich dlhej a plodnej spolupráce.

James v roku 2013 potvrdil, že Stephen sa vráti ako plukovník Miles Quaritch. „Stephen bol v prvom filme taký nezabudnuteľný, že sme poctení, že ho máme späť,“ povedal James pre Deadline. „Nepoviem presne, AKO ho privedieme späť, ale koniec koncov je to sci-fi príbeh. Jeho postava sa v priebehu našej novej filmovej ságy vyvinie do skutočne nečakaných rozmerov. Naozaj sa teším na spoluprácu s takým nadaným hercom, ktorý sa stal aj dobrým priateľom."

Avatar Way of Water Still 2 Publicity H 2022

foto: 20th Century Studios

Avatar 2 bude obsahovať množstvo nových postáv. Kate Winslet, s ktorou James spolupracoval najmä na Titanicu, hrá Na’vi menom Ronal. Kate Winslet sa dostala na titulky, keď počas natáčania filmu Avatar 2 prekonala rekord Toma Cruisa v najdlhšom zadržaní dychu pod vodou v celovečernom filme. Kate porazila Toma o viac ako minútu.

„Musela som sa naučiť, ako sa voľne potápať, aby som mohla hrať túto úlohu v Avatarovi, a to bolo neuveriteľné. Moje najdlhšie zadržanie dychu bolo sedem minút a 14 sekúnd,“ povedala pre The Hollywood Reporter.

Edie Falco si zahrá generála Ardmora z RDA, Jermaine Clement si zahrá morského biológa Dr. Iana Garvina, Cliff Curtis si zahrá Tonowariho a Michelle Yeoh vedkyňu Dr. Karinu Mogue. Oona Chaplin a Vin Diesel sa tiež pridali k obsadeniu v nových úlohách. Vieme však, že postava Oony sa volá Varang.

avatar 2 cesta vody 5454

foto: 20th Century Studios


Na čom si užiješ skvelý filmový a seriálový zážitok so super obrazom?
Kúp si kvalitný QLED televízor, v našej ponuke máme modely od Nokia. Pozri celú ponuku >

Záver

Avatar 2 je už teraz jedným z najočakávanejších pripravovaných filmov, jeho rozpočet dosiahol 250 miliónov dolárov a mal by trvať viac ako 3 hodiny. Režisér James Cameron sa opäť ponoril do svojej tvorby tak, že pomáhal dokonca vyvíjať špeciálnu kameru, ktorou sa natáčali podvodné scény, ktoré tvoria väčšinu filmu.

Film sa určite stane trhákom rovnako ako jeho predchodca, napriek tomu, že skladateľ hudby James Horner z Avatara (aj Titanicu) už nie je medzi nami a taktovku prevzal Simon Franklin. Do slovenských kín dorazí už 15. decembra. Ak si zatiaľ chcete pozrieť prvý diel Avatara, pozrite sa, kde ho dávajú.

 

@ellano.sk #avatar #avatar2 #avatar2022 #film ♬ original sound - Ellano.sk

Hodnotenie článku

0.0/5 hodnotení (0 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Napísať komentár

Komentujete ako hosť.

Nemáte ešte účet ? Zaregistrujte sa!

Prihláste sa do svojho účtu