Plugin Skins LED Channel

Napísal Ivan 1 dňa 20 jún 2022 do kategórie Magazín, Pluginy E2

Plugin pre nastavenie čísla stanice na displeji v E2

Množstvo našich zákazníkov s prijímačmi s Enigma2 nie je spokojných so zobrazovaním displeja prijímača a kladú nám túto otázku: "Ako nastavím na displeji zobrazovanie čísla stanice?".

Na základe tohto podnetu Vám v dnešnom článku predstavíme E2 plugin s názvom Skins LED Channel, pomocou ktorého si zobrazíte na displeji prijímača poradové číslo stanice (namiesto aktuálneho času). Tento plugin Vám nainštaluje tzv. LCD skiny (vzhľady displeja), pomocou ktorých si v pracovnom režime prijímača na displeji môžete zobraziť číslo stanice.

 tux_2017.jpg

LOGOELLANO2018GLOW.png

Niektoré prijímače majú priamo v Enigme, v nastavení displeja STB, možnosť navolenia zobrazovania čísla stanice. Na tých prijímačoch, ktoré to v ponuke nastavení takúto voľbu nemajú, musíte voliť inú cestu nastavenia a to pomocou vyššie spomenutého pluginu. 

Obsah:


Inštalácia pluginu

Plugin Skins LED Channel nie je štandartne na stiahnutie vo feede enigmy (pre online inštaláciu) a je ho možné nainštalovať iba ručnou inštaláciou inštalačného súboru (koncovka súboru ipk), podľa tohto postupu :

1. Stiahnite si ipk inštalačný súbor pluginu E2 Skins LED Channel.

2. Rozbaľte v PC stiahnutý (skomprimovaný rar) súbor pomocou príslušného programu (Winrar, Winzip, Total Commander,...).

3. Skopírujte výsledný ipk súbor na USB kľúč a tento zasuňte do USB portu prijímača.

4. Nainštalujte ipk. inštalačný súbor cez USB, podľa tohto postupu.

5. Reštartujte enigmu.

Späť na obsah


Obsluha pluginu

Po úspešnom nainštalovaní pluginu vojdite do menu / Nastavenie / Používanie a GUI / Displej STB / Nastavenie vzhľadu-LCD/.

1 2

Tam sa Vám zobrazia dve nové položky a to :

1. rafacool_1channel_nr - zobrazuje 1-ciferné číslo (resp. aj viacciferné, ale bez núl pred číslom stanice) .

3 1654761376271

2.rafacool_4channel_nr - zobrazuje 4-ciferné čísla.

4 1654761376224

Vyberte si, ktoré zobrazenie Vám vyhovuje, potvrdíte ho tlačidlom OK a na výzvu reštartovania GUI potvrdíte Áno.

Po reštarte sa Vám zobrazí na displeji číslo stanice.

Plugin bol testovaný na prijímači uClan Ustym 4K PRO s enigmou OpenATV6.4.

Upozornenie: Funkčnosť na iných enigmách a iných prijímačoch nie je testovaná. V prípade, ak by Vám tento plugin nezobrazil číslo stanice, nastavte si späť pôvodné zobrazenie displeja a to navolením voľby <Predvolené> v menu Nastavenie / Používanie a GUI / Displej STB / Nastavenie vzhľadu-LCD/.

Pokiaľ by Vám to z nejakého dôvodu nefungovalo, tak plugin odinštalujte a skúste nižšie uvedené, alternatívne riešenie úpravou konfiguračného súboru displeja.

Späť na obsah


Alternatívne riešenie pre zobrazovanie čísla programu na displeji (úprava súboru .xml)

Upozornenie: Alternatívne riešenie odporúčame iba skúseným užívateľom, pretože zlou úpravou súboru môžete zhodiť celú enigmu a bude nutná reinštalácia enigmy. Vytvorte si najprv zálohu!

Podstata tohto nastavenia je v úprave konfiguračného súboru skin_display.xml, ktorý nesie v sebe nastavenia pre zobrazovanie displeja. 

Postup úpravy zobrazenia displeja:

 uprava disple1j uprava disple12

  1. Pripojte sa cez FTP pripojenie - z PC do prijímača - cez program DCC (Dreambox control center), alebo RCC (reelbox control center).
  2. Vojdete do priečinku usr/share/enigma2/display/.
  3. Tam nájdete súbor skin_display.xml , ktorý si zálohujte (stiahnite) do PC.
  4. V súbore skin_display.xml budete upravovať časť s názvom MyClockPanel , kde v časti kódu <convert type="VfdDisplay">number</convert>  doplníte slovo number (pokiaľ tam máte iné slovo ako napr. time alebo niečo iné, tak ho prepíšete na number. Ak tam nemáte medzi znakmi "VfdDisplay"></convert> žiadny text, tak ho tam dopíšete presne na zobrazené miesto - obr. vpravo vyššie).
  5. Tento súbor upravíte priamo editáciou v prijímači, čiže kliknutím pravým tlačidlom myši na súbor skin_display.xml  a zvolením položky upraviť. Následne prevediete úpravu a reštartujete prijímač. Druhá možnosť je, že upravíte súbor v PC cez editor notepad++, uložíte jeho nastavenie a prekopírujte ním pôvodný súbor v prijímači.
  6. Po úprave, resp. nakopírovaní upraveného súboru reštartujte celý prijímač.

UPOZORNENIE: Pri úprave musíte dodržať stanovenú syntax, pretože pokiaľ niečo zle upravíte, tak prijímač nemusí nabehnúť. V takom prípade sa pripojte cez FTP a nakopírujte zálohovaný originálny súbor skin_display.xml a skontrolujte zápis upraveného súboru.

Späť na obsah


V našom e-shope si môžete zakúpiť plne nakonfigurovaný linuxový prijímač s OS Enigma2. Okrem toho i môžete vybrať aj so širokej ponuky Android prijímačov , multimediálnych centier, televízorov, projektorov a príslušenstva.

Veríme, že sa Vám článok páčil a zostanete naďalej verný nášmu portálu a firme ELLANO.SK.

Ostaňte s nami v kontakte, pridajte si nás na Facebook, kde sa o nových konfiguráciách dozviete najskôr, alebo sa prihláste na odber nášho newsletteru. Video návody, testy a recenzie nájdete na našom Youtube kanáli, dajte nám odber.

Hodnotenie článku

5.0/5 hodnotení (3 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Napísať komentár

Komentujete ako hosť.

Nemáte ešte účet ? Zaregistrujte sa!

Prihláste sa do svojho účtu