Amiko A3 Diskusia

Viac
06 jan 2017 22:32 #20029 od jano.talla
Odpoveď od jano.talla na tému Amiko A3 Diskusia
Nejaký jednoduchý editor staníc by sa nenasiel? Ak chcem presunút poradie staníc tak ikona move je neaktívna :-( Stretol sa s tm už niekdo? Vďaka

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
10 jan 2017 13:14 #20109 od gladius
Odpoveď od gladius na tému Amiko A3 Diskusia
Stanice sa dajú posúvať, len ak máš zobrazený zoznam staníc v "dlaždicovej" forme. Potom to ide.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
18 feb 2017 20:34 #20492 od PK
Odpoveď od PK na tému Amiko A3 Diskusia
Dobrý den.
Funkce IRDETO karty by mně také zajímala.
Mám Freesat a jejich nově dodaná karta IRDETO(0x0D97) v Amiku funguje jenom trochu.:-), vlastně jede jenom Ct24 a nějaké dva další programy.

Amiko už normálně nepoužívám, mám ho jako zálohu, ale poté, co se mi už podruhé rozbil originál Freesat přístroj, tak jsem se rozhodl k akci:-) (dříve se starou kartou Amiko krásně fungovalo-jen se často zaseklo :evil: )
Karta je již vyměněná - IRDETO(0x0D97). MCas kartu vidí. Všechny nefunkční kanály ukazují SCRAMBLED a je u nich ikonka s dolarem. S LBN a kabelem problém tedy zřejmě nebude - navíc jsem zkoušel záměny.
Z diskuzí na NETu nejsem moc moudrý. Nepomohla by instalace "oscam-EMU-11359" ? (Někdy se píše, že se Mcas a oscam hádají...)

Vím, že se Freesat moc často neřeší, ale nemáte někdo nějaký nápad?
Předem dík,
PK.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
20 feb 2017 13:00 #20510 od gladius
Odpoveď od gladius na tému Amiko A3 Diskusia
CAID 0D97 nie je irdeto, ale ice. CAID pre irdeto freesat je 0653. Ešte som irdeto freesat naživo nevidel.
Mcas vždy sekal a mrzol, preto som ho zamenil za oscam s integrovanou internou čítačkou. Doteraz používam ten 25.9.2014 a konfiguráciu od darkdevilll. Nájdeš v pluginoch A3 na tomto fóre súbor A3oscamzloha.rar.Keďže si s oscamom ešte nerobil nechaj si to nakoniec.

1. V každom prípade na Tvojom mieste by som skúsil dať novší fw. Posledná stabilná je 72.
(U mňa 78 robí neplechu).
2. Potom to skús znova. Ak to nepomôže skús si nájsť nejaký novší mcas. Po inštalácii ho skús aj reštartnúť. Malo by to fungovať.
3. keď ani toto nevyjde, tak sa pusti do oscamu.
Nasledujúci užívateľ(ia) povedali ďakujem: PK

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
20 feb 2017 22:35 #20517 od PK
Odpoveď od PK na tému Amiko A3 Diskusia
Dík.
Nakonec jsem narazil na vlákno, které asi popisuje i můj problém: digitalne.ellano.sk/forum/amiko-2/5087-a...lem-s-kartou-freesat
v72 mám.
Volal jsem na podporu, karta je prý IRDETO( je to na ní i napsané). No to je právě matoucí. Navíc mně jako amatérovi je dostupná fůra informací, ale kdo se v tom má vyznat. Několik dnů čtu diskuze a vlastně nic. Je to nad mé síly, resp. časové možnosti. Pokoušet se to dále rozchodit si vůbec netroufám. Ty nastavení bych se jen zkoušel opisovat bez pochopení podstaty věci.Takže moc děkuji za snahu a ochotu.

Jinak nově dodaná karta bude prý Conax...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
21 feb 2017 09:29 #20521 od gladius
Odpoveď od gladius na tému Amiko A3 Diskusia
Nevzdávať sa. Veď nový mcas nainštalovať je otázka max. 5 minút. Hodíš ho na usb kľúč, cez file list v A3 si ho nájdeš a dáš inštalovať. Samozrejme treba najprv odinštalovať starý.
A čo sa týka oscamu, každý kto začínal to tak urobil, že prekopíroval setting oscamu do svojho prijímača. Až následne to začal skúmať.

Keď už budeš sťahovať mcas, tak si na to usb stiahni aj oscam. Musia mať príponu apk. Keď TI nebude fungovať nový mcas, tak ho odinštaluj a nainštaluj oscam.
Potom je najdôležitejšie sa dostať cez web info do Amika. Predpokladám, že ho máš pripojený na internet cez router (KODI je na tomto prijímači asi najlepšie). Normálne do stavové riadku v počítači napíšeš IP adresu amika (zistíš v amiku v nastavení LAN) napr. 192.xxx.xxx.xxxx:8888. Meno a heslo je root. Potom si nájdeš files a tam natvrdo prekopíruješ oscam.dvbapi a readre z oscam.server. Tie ohľadom readrov interný irdeto a interný ice. Obidve. Presne podľa návodu zapneš reader (namiesto 0 tam dáš 1). Potom save a restart a budú sa diať veci.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
21 feb 2017 18:27 #20523 od bore67
Odpoveď od bore67 na tému Amiko A3 Diskusia
Zdravím
Podle mne by to mělo fungovat bez problému i přes MCAS, chyba bude v tom, že kartu doposavad
používal pouze v přijímači od FREESAT, tam je spárovaná s přijímačem, v tomto případě nutno zavolat na linku FREESAT a požádat o tzv. odpárování, pk by mělo být vše po reautorizaci OK. Dej
prosím vědět, jestli jsem měl pravdu. S pozdravem bore67

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
22 feb 2017 16:40 #20537 od PK
Odpoveď od PK na tému Amiko A3 Diskusia
Dobrý den.
Odpárování nepomohlo, jestli to opravdu udělali :( Stále funguje jen CT24, ostatní Scrambled. Buď dělám nějakou stupidní chybu, nebo je to rozbitý... Dál nemám čas to zkoušet, zítra přijde nový přístroj s Conaxem.

Neví někdo, jak Conax na Amiku funguje?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
22 feb 2017 19:25 #20538 od bore67
Odpoveď od bore67 na tému Amiko A3 Diskusia
Vypadá to, že asi nemáš s touto problematikou moc zkušeností. Právě jsem na A3 dokončli testy všech dostupných typů karet od FREESAT, včetně párovaných jak přes MCAS, tak i OSCAM všech verzí, a vše jede bez problémů. :( Třeba zkoušet a ne házet flintu do žita. Ikdyž pravda, A3 je pro laika na běžné sledování celkem nepoužitelná, celkem zmetek..........................

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
24 feb 2017 19:02 - 24 feb 2017 19:09 #20548 od PK
Odpoveď od PK na tému Amiko A3 Diskusia
Dobrý den.
Tak jsem se dodrbal až ke konfiguraci. Ať dělám co dělám, funguje jen CT24- ostatní SCRAMBLED. Zkoušel jsem různé configy, ale už mi došla invence( = /dev/smc0 také nefunguje) Prosím o kontrolu souborů a výpisů ve STATUSU. Dále jsem studoval configy v minulosti této diskuze a zjistil jsem, že mám prázdný oscam.provid. Může být prázdný??? Ostatní soubory jsem neměnil. Mcas vždy vypnu a oscam restartuji.

[reader]
device = /dev/sci0
user = user
password = password
key = 0102030405060708091011121314
protocol = internal
enable = 1
label = FREEsat_ice
group = 1
mhz = 357
cardmhz = 357
detect = cd
caid = 0D97
EMMCache = 1,3,2

oscam.dvbapi

P: 0D97


PŮVODNÍ ORIGINÁLY:
[reader]
device = 192.168.1.1,9999
user = username
password = password
protocol = cccam
enable = 1
label = Server1
group = 1
keepalive = 1

oscam.dvbapi

X: 0B0F:000000
X: 0BAA:000000
X: 090D:000000
X: 09CD:000000
X: 093B:000000
P: 0500:030B00:2214:1e9
Prílohy:
Posledný krát upravené:24 feb 2017 19:09 PK Dôvod: Nečitelný obrázek

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
25 feb 2017 21:51 #20576 od gladius
Odpoveď od gladius na tému Amiko A3 Diskusia
Ten obrázok je v nízkom rozlíšení, ale zdá sa mi, že karta a zápisy sú načítané. Je tam 11 entitlements. Podľa mňa tam chýba CAID Irdeto.

Takže v oscam servri doplniť:

caid = 0653,0D97

oscam dvbapi:

P: 0653 # freesat_irdeto
P: 0D97 # freesat_ice
Nasledujúci užívateľ(ia) povedali ďakujem: PK

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
25 feb 2017 21:55 #20578 od gladius
Odpoveď od gladius na tému Amiko A3 Diskusia
a ešte má byť

emmcache malými písmenami.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
27 feb 2017 16:35 #20583 od PK
Odpoveď od PK na tému Amiko A3 Diskusia
Furt nic.
Už mně to ani neštve. Začínám mít z toho prču :P
Já buď dělám nějakou šílenou blbost, nebo je to rozbitý...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
27 feb 2017 21:52 #20585 od freeeurope
Odpoveď od freeeurope na tému Amiko A3 Diskusia
Ahoj, nemám momentálně moc času to všechno číst....Napiš , co máš za firmware, přijímač, co Ti nejde...Proč vypínáš Mcas, ten pokud vypneš, tak snad přijímač ani s oscamem nepracuje...Jedu na share Amiko A3, na oscam...Karta musí taky pracovat...Kromě občasného pádu androidu jede všechno jak má :ohmy: . Po pádu to už nahazuji jednoduše automaticky z SD katy jako zálohu nastavení, kterou mám v přijímači stále....Práce cca na 8minut. :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
22 jún 2017 17:31 #21191 od jozef.79
Odpoveď od jozef.79 na tému Amiko A3 Diskusia
Ahojte, chcel by som Vás poprosiť o pomoc, mam FW spark 78 a neviem sa prihlasit do FTP, resp. do weboveho rozhrania? viete ake su prihlasovace mena a hesla? alebo ako ich zresetovať? kupil som tento sat a neviem si rady

Vopred dakujem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.324 sekúnd
Funguje na Kunena fórum
Nemáte ešte účet ? Zaregistrujte sa!

Prihláste sa do svojho účtu