Nová nakonfigurovaná E2 ELLANO.SK pre Xtrend ET4000

Napísal Ivan P. 1 dňa 16 január 2020 do kategórie Magazín, Správy

openatv6.3 a openpli 4

Firma ELLANO.SK Vám oznamuje, že sú pripravené pre linuxové satelitné prijímače XTREND ET4000 nové nakonfigurované verzia enigmy2 OpenATV 6.3 a OpenPLI 4.

 LOGOELLANO2018GLOW.png

xtrendET4000.jpg

 

Enigma 2 OpenATV 6.3 

Ako základ je použitá najnovšia verzia enigmy2 a to OpenTV 6.3 z 01/2020 s najnovšími drivermi a s novým gstreamerom 1.17.0 a v nej sú doinštalované iba základné pluginy, softcamy a picony .

infoe2

 

 V enigme nájdete štandartný skin OpenATV - MyMetrix.

menu infb

Softcamy:

Sú nastavené pre čítanie kariet Skylink Irdeto aj ICE (okrem kariet Skylink Irdeto standart M7 s ktorými prijímač nespolupracuje),UPC Freesat ICE,Antiksat. Karty RTVS,OrangeTV a Plustelka sú fukčné iba cez nastavený softcam cccam . Nastavili sme aj oscam Skylink ice-irdeto ktorý bude dekódovať ice kartu Skylink v irdeto móde a tým Vám umožní sledovanie programov ktoré sú už iba v kódovaní irdeto.

Zoznam programov:

Zoznam programov je nainštalovaný pre Skylink, Freesat UPC, Antiksat, Orange TV, Astra19.2E a iné. V enigme je doinštalovaný aj plugin FASTSCAN pre rýchle vyhľadávanie programov providera Skylink, Freesat a iné.

zp1 zp2

Pluginy: 

Ku základnej enigme sme pre lepší chod enigmy doinštalovali iba pluginy EPG refresh,ClearMEM,CoolTV Guide a Fastscan.

plg

V enigme  je plne funkčné wifi pripojenie za použitia wifi USB s čipsetom rallink rt3070 alebo et5370 a pod.

Nastavenie Enigmy2 OpenATV 6.3 ELLANO.SK: 

Rozlíšenie je nastavené na 720p.

Tuner A je nastavený na : družicu Astra23,5E

FTP meno a heslo: root

Nastavenie tlačidiel:

červené: infopanel

zelené:zrýchlený vstup do menu/pluginy

žlté: výber audiostopy

modré: rýchle menu nastavenia

modré dlho: rozšírenia

 

Enigma 2 OpenPLI 4

Ako základ je použitý posledná dostupný image enigmy OpenPLI 4.

 pliinfoe2

Navolený je štandartný skin E2 OpenPLI a to PLI HD.

pliinfb plimenu

Pluginy:

Ku štandartným pluginom E2 OpenPLI sme doinštalovali pluginy: ClearMEM a prehrávač mediaplayer2.

pliplg1 

Softcamy:

Sú nastavené pre čítanie kariet Skylink Irdeto aj ICE (okrem kariet Skylink Irdeto standart M7 s ktorými prijímač nespolupracuje),UPC Freesat ICE,Antiksat. Karty RTVS,OrangeTV a Plustelka sú fukčné iba cez nastavený softcam cccam . Nastavili sme aj oscam Skylink ice-irdeto ktorý bude dekódovať ice kartu Skylink v irdeto móde a tým Vám umožní sledovanie programov ktoré sú už iba v kódovaní irdeto.

Zoznam programov:

Zoznam programov je nainštalovaný pre Skylink, Freesat UPC, Antiksat, Orange TV, Astra19.2E a iné. V enigme je doinštalovaný aj plugin FASTSCAN pre rýchle vyhľadávanie programov providera Skylink.

plizp1 plizp2

 

Odporúčanie pred fleshovaním novej zálohy E2:

Pred inštaláciou tejto enigmy si zálohujte potrebné dáta z prijímača, prípadne si urobte kompletnú zálohu Vášho systému!

 

Inštalácia E2 Xtrend ET4000:

1.na naformátovaný USB kľúč formátom fat32 nakopírujete priečinok s E2 s názvom et4x00

2.odpojíte prijímač od elektrickej siete /vypnete zadným vypínačom/.

3.zasuniete USB kľúč z enigmou, do USB portu satelitného prijímača (ostatné USB porty musia byť voľné!).

4.pripojíte prijímač ku elektrickej sieti /zapnete zadným vypínačom/.

5.po zapnutí prijímač kontroluje USB porty, ak nájde na USB kľúči inštalačné súbory image E2, tak sa po načítaní USB rozsvieti na prednom paneli oranžová led dióda.

6.následne stlačíte a pustíte tlačidlo na prednom paneli prijímača CH+/šípka hore/(pod odklopným panelom),rozsvietia sa všetky tri led diódy na prednom paneli prijímača a tým sa spustí samotná inštalácia Enigmy.

Inštaláciu neprerušujte!

Samotná inštalácia trvá cca 3 až 4 minúty po ktorých zhasne žltá led dióda a nasleduje automatický reštart prijímača a nabootovanie novej Enigmy.

 

UPOZORNENIE:

I napriek nášmu maximálnemu úsiliu o čo najvyladenejšiu Enigmu, nie vždy všetko v nakonfigurovaných enigmách funguje tak ako má. Nemáme možnosť nedostatky odstrániť, iba nahlásiť, nakoľko nie sme tvorcovia žiadnej Enigmy a ani výrobcovia prijímača. Používame čistý, nenakonfigurovaný image danej Enigmy, ktorého funkčnosť a spolupráca s pluginmi a jednotlivými funkcionalitami je závislá od jeho tvorcov, čiže vývojárov enigmy.

Po kúpe nového prijímača s nainštalovanou enigmou, alebo po inštalácii našej nakonfigurovanej enigmy nie je nutná online aktualizácia. Výrazne neodporúčame prevádzať online aktualizáciu enigmy kvôli možnému (takmer určitému) zrúteniu operačného systému!

Online aktualizáciu a možné znefunkčnenie operačného systému prevádzate na vlastnú zodpovednosť! Týka sa to všetkych prijímačov s OS enigma 2 !

Tieto nakonfigurované enigmy sú k dispozícii pre zákazníkov, ktorí už majú zakúpený prijímač Xtrend ET4000 od ELLANO.SK, stačí emailom kontaktovať predajcu, kde nezabudnite uviesť číslo Vašej objednávky, alebo faktúry.Pokiaľ ste u nás Váš prijímač Xtrend ET4000 nekúpili a máte záujem o tieto nakonfigurované verzie enigmy, môžete si ju zakúpiť v eshope ELLANO.SK.

Verím že aj vďaka takejto podpore firmy ELLANO.SK, zostanete naďalej verný nášmu portálu a firme ELLANO.SK.

 

 

Hodnotenie článku

5.0/5 hodnotení (1 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Komentáre (0)

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.


Poskladajte prosím správne obrázok

Facebook Ellano.sk

Facebook Satelitná technika

Twitter Ellano.sk

Please enable the PHP curl extension to use the Twitter widget