Nová nakonfigurovaná enigma2 pre Xtrend ET7000 a Xtrend ET7500

Napísal Ivan P. 1 dňa 12 december 2019 do kategórie Magazín, Špeciál

openATV 6.3

Firma ELLANO.SK Vám oznamuje, že je pripravená pre linuxové satelitné prijímače  Xtrend ET7000, Xtrend ET7500, Xtrend ET7500 TWIN a Xtrend ET7500 Combo nová nakonfigurovaná verzia enigmy2 OpenATV 6.3 .

LOGOELLANO2018GLOW.png

et7500.png

xtrend_et7000_1.png

Ako základ je OpenTV 6.3 z 12/2019 a v nej doinštalované tie najlepšie pluginy, softcamy,picony a pod.

Táto enigma má najnovšie drivery  a taktiež enigma obsahuje nový gstreamer 1.17.0 pre lepšie prehrávanie video streamov a multimédií. 

infoe2

 

V enigme nájdete defaultne nastavený skin OpenATV - MyMetrix

infb menu

Taktiež sme Vám doinštalovali a nakonfigurovali v enigme pre Formuler F1 aj skin HDGlass16 stačí si ho navoliť v menu/nastavenia/Používanie a GUI/Nastavenie vzhľadu/HDGlass16 .

hdg1 hdg2

hdg3 hdg4

Softcamy:

Sú nastavené pre čítanie kariet Skylink Irdeto aj ICE (okrem kariet Skylink Irdeto standart M7 s ktorými prijímač nespolupracuje),UPC Freesat ICE,OrangeTV, RTVS, Plustelka a Antiksat. Nastavili sme aj oscam Skylink ice-irdeto ktorý bude dekódovať ice kartu Skylink v irdeto móde a tým Vám umožní sledovanie programov ktoré sú už iba v kódovaní irdeto.

Zoznam programov:

Zoznam programov je nainštalovaný pre Skylink, Freesat UPC, OrangeTV, Astra19.2E a iné. V enigme je doinštalovaný aj plugin FASTSCAN pre rýchle vyhľadávanie programov providera Skylink,Freesat a ďalších.

zp1 

zp1 zp2

Pluginy: 

ArchívyCZ/SK1.2.2 , Infobartunerstate, ClearMEM,CSFD12.50, Cool TV guide, Mediaplayer2, pictureplayer, EPG refresh, Youtube, HBBTV,HDMI CEC, OpenwebIf, File commander a iné. Doinštalovali sme Vám aj plugin pre prehrávanie internetových rádii WebradioFS. Nájdete v ňom SK aj CZ internetové rádia.

plg1 plg2

V enigme je plne funkčné wifi pripojenie za použitia wifi USB s čipsetom rallink rt3070 alebo et5370 a pod.

Funkčný je aj CI slot pre vloženie CI modulu.

 

Nastavenie Enigmy2 ELLANO.SK: 

Rozlíšenie je nastavené na 720p.

Tuner A je nastavený na : družicu Astra23,5E

FTP meno a heslo: root

Nastavenie tlačidiel:

červené: infopanel

zelené:zrýchlený vstup do menu/pluginy

žlté: výber audiostopy

modré: rýchle menu nastavenia

modré dlho: rozšírenia

 

Odporúčanie:

Pred inštaláciou tejto enigmy si zálohujte potrebbné dáta z prijímača, prípadne si urobte kompletnú zálohu Vášho systému!

 

Postup nahratia softvéru do prijímača Xtrend ET7000 a Xtrend ET7500 :

Inštalácia zálohy "Základ" aj "FULL" je nutné previesť cez Lokálnu inštaláciu ( klasickým spôsobom ako sa inštaluje enigma základ Vám ju nenainštaluje!).

Pokiaľ chcete inštalovať enigmu OpenATv6.3 , tak musíte mať vo Vašom prijímači nainštalovanú enigmu OpenATV6.0 , OpenATV6.1, alebo 6.2 , aby ste mohli previesť lokálnu ionštaláciu enigmy OpenATv6.3. Pokiaľ nemáte v prijímači enigmu OpenATV tak si musíte klasickým spôsobom doinštalovať čistú  E2 OpenATV 6.3 , ktorá má menšiu veľkosť ako novšie enigmy a prijímač ju dokáže nainštalovať klasickým spôsobom cez USB pri štarte prijímača.

Postup inštalácie enigmy OpenATV6.3 :

Postup fleshovania zálohy cez Lokálnu inštaláciu nájdete TU.

 

UPOZORNENIE:

I napriek nášmu maximálnemu úsiliu o čo najvyladenejšiu Enigmu, nie vždy všetko v nakonfigurovaných enigmách funguje tak ako má. Nemáme možnosť nedostatky odstrániť, iba nahlásiť, nakoľko nie sme tvorcovia žiadnej Enigmy a ani výrobcovia prijímača. Používame čistý, nenakonfigurovaný image danej Enigmy, ktorého funkčnosť a spolupráca s pluginmi a jednotlivými funkcionalitami je závislá od jeho tvorcov, čiže vývojárov enigmy.

Po kúpe nového prijímača s nainštalovanou enigmou, alebo po inštalácii našej nakonfigurovanej enigmy nie je nutná online aktualizácia. Výrazne neodporúčame prevádzať online aktualizáciu enigmy kvôli možnému (takmer určitému) zrúteniu operačného systému!

Online aktualizáciu a možné znefunkčnenie operačného systému prevádzate na vlastnú zodpovednosť! Týka sa to všetkych prijímačov s OS enigma 2 !

 

Táto nakonfigurovaná enigma je k dispozícii pre zákazníkov, ktorí už majú zakúpený tento prijímač Xtrend ET7000, Xtrend ET7500Xtrend ET7500 TWIN, alebo Xtrend ET7500 Combo od ELLANO.SK, stačí emailom kontaktovať predajcu, kde nezabudnite uviesť číslo Vašej objednávky, alebo faktúry.Pokiaľ ste u nás Váš prijímač Xtrend ET7000, Xtrend ET7500Xtrend ET7500 TWIN, alebo Xtrend ET7500 Combo nekúpili a máte záujem o túto nakonfigurovanú verziu enigmy, môžete si ju zakúpiť v eshope ELLANO.SK.

Verím že aj vďaka takejto podpore firmy ELLANO.SK, zostanete naďalej verný nášmu portálu a firme ELLANO.SK.

Hodnotenie článku

4.5/5 hodnotení (2 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Komentáre (0)

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.


Poskladajte prosím správne obrázok

Facebook Ellano.sk

Facebook Satelitná technika

Twitter Ellano.sk

Please enable the PHP curl extension to use the Twitter widget