Nová nakonfigurovaná E2 ELLANO.SK pre Amiko Viper Slim

Napísal Ivan P. 1 dňa 30 máj 2019 do kategórie Magazín, Špeciál

openatv6.3

Firma ELLANO.SK Vám oznamuje, že je pripravená pre linuxové satelitné prijímače Amiko Viper Slim, nová nakonfigurovaná verzia enigmy2 OpenATV 6.3.

ellano_logo_hlavna.png

amiko vipe slimr2

 

Ako základ je použitá najnovšia verzia enigmy2 a to OpenTV 6.3 z 05/2019 s najnovšími drivermi a s novým gstreamerom 1.16.0 a v nej sú doinštalované tie najlepšie pluginy, softcamy,picony a pod.

 infoe2

V enigme nájdete štandartný skin OpenATV - MyMetrix.

 menu infb

Taktiež sme Vám doinštalovali a nakonfigurovali aj skin HDGlass16 stačí si ho navoliť v menu/nastavenia/Používanie & GUI/Nastavenie vzhľadu/HDGlass16 .

hdg1 hdg2

hdg3 hdg4

 

Softcamy:

Sú nastavené pre čítanie kariet Skylink Irdeto aj ICE (okrem kariet Skylink Irdeto standart M7 s ktorými prijímač nespolupracuje),UPC Freesat ICE a RTVS, Antiksat, OrangeTV a Plustelka . Nastavili sme aj oscam Skylink ice-irdeto ktorý bude dekódovať ice kartu Skylink v irdeto móde a tým Vám umožní sledovanie prodramov ktoré sú už iba v kódovaní irdeto.

Zoznam programov:

Zoznam programov je nainštalovaný pre Skylink, Freesat UPC, Antiksat, Orange TV, Astra19.2E a iné. V enigme je doinštalovaný aj plugin FASTSCAN pre rýchle vyhľadávnie programov providera Skylink, Freesat a iné.

 zp1 zp2

Pluginy: 

ArchívyCZ/SK1.2.2 , Infobartunerstate, CSFD12.50, Cool TV guide, Mediaplayer2, HbbTV, pictureplayer, EPG refresh, Youtube, HDMI CEC, OpenwebIf, File commander a iné. Doinštalovali sme Vám aj plugin pre prehrávanie internetových rádii WebradioFS. Nájdete v ňom SK aj CZ internetové rádia.  

 plg1 plg2

 

V enigme je plne funkčné wifi pripojenie za použitia wifi USB s čipsetom rallink rt3070 alebo et5370 a pod.

Nastavenie Enigmy2 ELLANO.SK: 

Rozlíšenie je nastavené na 720p.

Tuner A je nastavený na : družicu Astra23,5E

FTP meno a heslo: root

Nastavenie tlačidiel:

červené: infopanel

zelené:zrýchlený vstup do menu/pluginy

žlté: výber audiostopy

modré: rýchle menu nastavenia

modré dlho: rozšírenia

 

Odporúčanie pred fleshovaním novej zálohy E2:

Pred inštaláciou tejto enigmy si zálohujte potrebné dáta z prijímača, prípadne si urobte kompletnú zálohu Vášho systému!

 

Postup inštalácie zálohy enigmy 

Inštalácia novej zálohy OpenATV 6.3 základ (bez pluginov) aj full ( s pluginmi) je možná iba cez tzv. lokálnu inštaláciu (klasickým spôsobom inštalácie zálohu nenainštalujete!).

Pred inštaláciou novej zálohy musíte mať v prijímači nainštalovanú niektorú zo starších verzii OpenATV, ktorá poskytuje funkciu fleshovania cez lokálnu inštaláciu.

Postup fleshovania zálohy cez Lokálnu inštaláciu nájdete TU.

Pokiaľ náhodou máte v prijímači už nový image OpenATV z 05-2019 (v ktorej nastala zmena v postupe lokálnej inštalácie ), tak postupujte podľa nového postupu lokálnej inštalácie .

 

UPOZORNENIE:

I napriek nášmu maximálnemu úsiliu o čo najvyladenejšiu Enigmu, nie vždy všetko v nakonfigurovaných enigmách funguje tak ako má. Nemáme možnosť nedostatky odstrániť, iba nahlásiť, nakoľko nie sme tvorcovia žiadnej Enigmy a ani výrobcovia prijímača. Používame čistý, nenakonfigurovaný image danej Enigmy, ktorého funkčnosť a spolupráca s pluginmi a jednotlivými funkcionalitami je závislá od jeho tvorcov, čiže vývojárov enigmy.

Po kúpe nového prijímača s nainštalovanou enigmou, alebo po inštalácii našej nakonfigurovanej enigmy nie je nutná online aktualizácia. Výrazne neodporúčame prevádzať online aktualizáciu enigmy kvôli možnému (takmer určitému) zrúteniu operačného systému!

Online aktualizáciu a možné znefunkčnenie operačného systému prevádzate na vlastnú zodpovednosť! Týka sa to všetkych prijímačov s OS enigma 2 !

 

Táto nakonfigurovaná enigma je k dispozícii pri kúpe novéhoAmiko Viper Slim v eshope ELLANO.SK, tzn. že prijímač je plne nakonfigurovaný.

Samozrejme ,že bude k dispozícii aj pre zákazníkov, ktorí už majú zakúpený tento prijímač od ELLANO.SK, stačí emailom kontaktovať predajcu, kde nezabudnite uviesť číslo Vašej objednávky, alebo faktúry. Pokiaľ ste u nás Váš prijímač nekúpili a máte záujem o túto nakonfigurovanú verziu enigmy, môžete si ju zakúpiť v eshope ELLANO.SK.

Veríme že aj vďaka takejto podpore firmy ELLANO.SK, zostanete naďalej verný nášmu portálu a firme ELLANO.SK.

Hodnotenie článku

5.0/5 hodnotení (1 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Komentáre (5)

 • R.M.

  R.M.

  30 máj 2019 v 15:46 |
  chodi na tom archiv CZSK?
  • Ivan.P

   Ivan.P

   31 máj 2019 v 04:56 |
   Dobrý deň.
   Áno plugin Archívy CZ/Sk a aj HBBTV sú funkčné.
   • R.M.

    R.M.

    03 jún 2019 v 18:03 |
    archivy czsk na ATV 6.3 (viper slim) sa mi po dvoch-troch minutach zakusnu :-(
    nech prehravam z jakehokolvek archivu v hocijakej kvalite vzdy to zamrzne po chvili
    • Ivan.P

     Ivan.P

     04 jún 2019 v 14:00 |
     Dobrý deň.
     Tento problém bude skôr spôsobovať imternet.
     Vyskúšajte archívy Markízy , alebo JOJ a skúste aj prehrávanie videí cez HbbTV na programe Markíza (archív).
     • R.M.

      R.M.

      11 jún 2019 v 10:42 |
      dneska uz vsetko fachci, mozno pomohol vcerajsi update...

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.


Poskladajte prosím správne obrázok

Facebook Ellano.sk

Facebook Satelitná technika

Twitter Ellano.sk

Please enable the PHP curl extension to use the Twitter widget