Nová nakonfigurovaná enigma2 pre GI XpeedLX1 a GI XpeedLX2

Napísal Ivan P. 1 dňa 22 máj 2018 do kategórie Magazín, Špeciál

openatv 6.1

Firma ELLANO.SK Vám oznamuje, že je pripravená pre linuxové satelitné prijímače Golden Interstar XPEED LX1 a Golden Interstar XPEED LX2 nová nakonfigurovaná verzia enigmy2 OpenATV 6.1. 

ellano_logo_hlavna.png

XPEED_LX2.jpg

Ako základ je použitá enigma2 OpenTV 6.1 z 05/2018 a v nej doinštalované tie najlepšie pluginy, softcamy,picony a pod.

Táto enigma má najnovšie drivery  a taktiež enigma obsahuje gstreamer 1.13.0 pre lepšie prehrávanie video streamov a multimédií.

 infoe2

enigme je defaultne nastavený skin MyMetrix.

menu

 

Softcamy:

Sú nastavené pre čítanie kariet Skylink Irdeto aj ICE (okrem kariet Skylink Irdeto standart M7 s ktorými prijímač nespolupracuje),UPC Freesat ICE a RTVS, Plustelka a Voľná telka IRDETO. Nastavili sme aj oscam Skylink ice-irdeto ktorý bude dekódovať ice kartu Skylink v irdeto móde a tým Vám umožní sledovanie prodramov ktoré sú už iba v kódovaní irdeto.

Setting:

Zoznam programov je nainštalovaný pre Skylink, Freesat UPC, Astra19.2E a iné. V enigme je doinštalovaný aj plugin FASTSCAN pre rýchle vyhľadávnie programov providera Skylink.

zp1 zp2

Pluginy: ArchívyCZ/SK 1.0.7 , CSFD 12.20, Infobartunerstate, ClearMEM, Mediaplayer2, pictureplayer, EPG refresh, Youtube, HDMI CEC, HbbTV,webbrovser, OpenwebIf a iné.

plg1 plg2

V enigme je plne funkčné wifi pripojenie za použitia wifi USB s čipsetom rallink rt3070 alebo et5370 a pod.

Taktiež je v enigme funkčný aj CI slot pre vloženie CI/CI+modulu.

Nastavenie Enigmy2 ELLANO.SK: 

Rozlíšenie je nastavené na 720p.

Tuner A je nastavený na : družicu Astra23,5E

Tuner B je nenakonfigurovaný

FTP meno a heslo: root

Nastavenie tlačidiel:

červené: infopanel

zelené:zrýchlený vstup do menu/pluginy

žlté: výber audiostopy

modré: rýchle menu nastavenia

modré dlho: rozšírenia

Odporúčanie pred fleshovaním novej zálohy E2:

Pred inštaláciou tejto enigmy si zálohujte potrebné dáta z prijímača, prípadne si urobte kompletnú zálohu Vášho systému!

Inštalácie zálohy XpeedLX1 a Lx2 pozostáva z dvoch krokov:

1.Nainštalovanie zálohy "Základ" klasickám spôsobom cez USB a tlačidlo power

2.Inštalácia zálohy "FULL" je nutné previesť cez Lokálnu inštaláciu ( klasickým spôsobom ako sa inštaluje enigma základ Vám ju nenainštaluje!)

1.Postup inštalácie enigmy "Základ" XpeedLX1/LX2:

1. Na naformátovaný USB kľúč formátu FAT32 nakopírujte zložku xpeedlx  v ktorej sú súbory zo zálohou E2.

2. Vypnite prijímač zadným vypínačom.

3. Zasuňte do predného USB portu USB kľúč .

4. Zapnite prijímač zadným vypínačom.

5. Príjímač prehľadá USB kľúč a po nájdení súborov enigmy ju začne automaticky flashovať (nahrávať).

6. Flashovanie enigmy trvá  cca 4-5minút.

7. Po ukončení flashovania príde na displej prijímača hláška (done alebo comp) o ukončení fleshovania. Až po zobrazení tejto hlášky na displeji prijímača, prijímač vypnite zadným vypínačom, vytiahnite USB kľúč z USB portu prijímača a následne prijímač opätovne zapnite zadným vypínačom. Prijímač nabootuje s novou enigmou.

Upozornenie: Po nafleshovaní zálohy "Základ" USB kľúč vymažte a potom nakopírujte enigmu" FULL" a až potom fleshujte zálohu FULL, pretože po inštalácii FULL zálohy sa prijímač sám reštartuje a po reštarte by Vám znovu nafleshoval uálohu základ pokiaľ by ste ju z USB neodstránili!!!

2. Postup inštalácie enigmy "FULL" XpeedLX1/LX2:

Postup fleshovanie zálohy cez Lokálnu inštaláciu nájdete TU.

 

UPOZORNENIE:

I napriek nášmu maximálnemu úsiliu o čo najvyladenejšiu Enigmu, nie vždy všetko v nakonfigurovaných enigmách funguje tak ako má. Nemáme možnosť nedostatky odstrániť, iba nahlásiť, nakoľko nie sme tvorcovia žiadnej Enigmy a ani výrobcovia prijímača. Používame čistý, nenakonfigurovaný image danej Enigmy, ktorého funkčnosť a spolupráca s pluginmi a jednotlivými funkcionalitami je závislá od jeho tvorcov, čiže vývojárov enigmy.

Po kúpe nového prijímača s nainštalovanou enigmou, alebo po inštalácii našej nakonfigurovanej enigmy nie je nutná online aktualizácia. Výrazne neodporúčame prevádzať online aktualizáciu enigmy kvôli možnému (takmer určitému) zrúteniu operačného systému!

Online aktualizáciu a možné znefunkčnenie operačného systému prevádzate na vlastnú zodpovednosť! Týka sa to všetkych prijímačov s OS enigma 2 !

Táto nakonfigurovaná enigma je k dispozícii pri kúpe prijímača Xpeed LX1/LX2v eshope ELLANO.SK , tzn. že prijímač je plne nakonfigurovaný.  V ponuke máme ešte jeden dvojtunerový zánovný XpeedLX2 za výhodnú cenu.

Samozrejme ,že bude k dispozícii aj pre zákazníkov, ktorí už majú zakúpený tento prijímač od ELLANO.SK, stačí emailom kontaktovať predajcu emailom kontaktovať predajcu, kde nezabudnite uviesť číslo Vašej objednávky, alebo faktúry. Pokiaľ ste u nás Váš prijímač nekúpili a máte záujem o túto nakonfigurovanú verziu enigmy, môžete si ju zakúpiť v eshope ELLANO.SK.

Verím že aj vďaka takejto podpore firmy ELLANO.SK, zostanete naďalej verný nášmu portálu a firme ELLANO.SK.

 

 

Hodnotenie článku

5.0/5 hodnotení (2 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Komentáre (0)

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.


Poskladajte prosím správne obrázok

Facebook Ellano.sk

Facebook Satelitná technika

Twitter Ellano.sk

Please enable the PHP curl extension to use the Twitter widget