Plugin E2 pre zobrazenie KODI v hlavnom menu

Napísal Ivan 1 dňa 18 október 2022 do kategórie Magazín, Pluginy E2

kodi main menu

Do rodiny nami vytvorených, alebo nami upravených pluginov pre Enigma 2, kde patria pluginy Ellano SettingEllano Fastscan a Chromium2, sme na žiadosť viacerých naších zákaznikov pridali ďalší. Ide síce o jednoduchú vec, ale mnohým uľahčí ovládanie prijímača a hlavne zrýchli prístup k obľúbenému obsahu.

Nový plugin je iba pre prijímače s OS Enigma2, ktoré majú nainštalovaný plugin KODI (alebo ho majú na inštaláciu dostupný vo feede E2) a nesie názov Kodi Main Menu. Má iba jedinú funkciu a to zobraziť odkaz na nainštalovaný plugin KODI v hlavnom menu enigmy. 

kodi do menu plugin 400px

Tento plugin je už automaticky predinštalovaný vo všetkých našich nových zálohách, ktoré sú vytvorené od druhej polovice septembra 2022. Zoznam konfigurácií, s dátumom jej vydania pre Váš prijímač, si môžete pozrieť tu. 

Inštalácia pluginu Kodi Main Menu

Plugin je vo forme ipk inštalačného súboru a je určený pre prijímače s OS enigmy 2, ktoré majú možnosť inštalácie pluginu KODI. Nainštalujete ručnou inštaláciou cez USB. Ako získať plugin sa dozviete na konci článku.

Ako nainštalovať plugin cez USB sa dozviete v našom návode Postup inštalácie E2 pluginov cez USB.

Po nainštalovaní pluginu je nutné reštartovať Enigmu (Reštart Gui)!

Pokiaľ už máte KODI nainštalované a plugin Kodi Main Menu dodatočne doinštalujete, tak po reštarte E2 sa Vám automaticky zobrazí položka KODI v hlavnom menu - na prvej pozícii menu.

Pokiaľ nainštalujete tento plugin do enigmy a nemáte nainštalované KODI, tak sa samozrejme nič neudeje. Ak však potom doinštalujete KODI, tak sa Vám automaticky zobrazí aj v hlavnom menu enigmy.

Plugin bol plne funkčný a testovaný na E2 OpenATV 6.4 a OpenATV 7.0. Funkčnosť pluginu s inými image E2 sme netestovali, môžeme však s určitosťou povedať, že vo VTI fungovať nebude.

Obsluha pluginu Kodi Main Menu

Plugin sa nijako neobsluhuje, funguje plne automaticky. Pokiaľ plugin detekuje v prijímači nainštalované KODI, tak Vám ho zobrazí v hlavnom menu enigmy na prvej pozícii (táto pozícia je pevne stanovená v plugine a nedá sa meniť).

Pokiaľ potvrdíte položku KODI v hlavnom menu, tak sa Vám spustí mediálne centrum KODI.

k1 k2

Ako požiadať o plugin Kodi Main Menu

Plugin je zdarma pre našich zákazníkov, ktorí si u nás zakúpili prijímač s OS Enigma 2 s podporou KODI.  Môžu si ho vyžiadať mailom na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript., kde v žiadosti o plugin uvediete aj číslo objednávky, alebo faktúry.

Ak ste prijímač u nás nezakúpili, môžete si pre neho zakúpiť našu podporu.

Veríme, že Vás tento plugin poteší, zjednoduší pre Vás spustenie KODI a zachováte nám aj naďalej Vašu priazeň. 


V našom e-shope si môžete zakúpiť plne nakonfigurovaný linuxový prijímač s OS Enigma2. Okrem toho i môžete vybrať aj so širokej ponuky satelitných prijímačovmultimediálnych centier, IPTV prijímačovprojektorov a iných zaujímavých noviniek.

Ostaňte s nami v kontakte, pridajte si nás na Facebook, kde sa o nových konfiguráciách dozviete najskôr, sledujte nás na Twitteri, Instagrame, či Tik-Toku, alebo sa prihláste na odber nášho newsletteru. Video návody, testy a recenzie nájdete na našom Youtube kanáli, dajte nám odber.

Hodnotenie článku

5.0/5 hodnotení (6 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Napísať komentár

Komentujete ako hosť.

Nemáte ešte účet ? Zaregistrujte sa!

Prihláste sa do svojho účtu