× Pokec o čomkoľvek

Amiko Alien2 - Nastavení motoru, Spark, Enigma, Setting, atd

  • ZdenekMi
  • ZdenekMi-ov Avatar Autor témy
  • Offline
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Čas je pouhá iluze, zdravím Vás :-)
Viac
12 feb 2014 14:45 #7959 od ZdenekMi
Mám obavu, že jestli se ti box seká, jak popisuješ, tak tě stejně přeinstalování nemine. A pak tam dej jen ten Mcas, co ti sem dal TitusXX a nic dalšího tam zatím neinstaluj ...
Box si rozchoď do funkčního stavu a pak se uvidí co dál.

Zdenek

Ing. Zdeněk Mihula
Vu+ Ultimo 4K, Vu+ Solo 4K, Dreambox DM920 UHD
:woohoo: Navštivte nás: Veřejná skupina fanoušků UHD 4K

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
12 feb 2014 15:22 #7960 od Radovan111
Pane inženýre, i pane Titus Vy jste super děkuji
takže příjmač jsem vyresetoval továrním nastavením
dál jsem přes sít instalovat : Spark 1.2.69 nejnovější v pohodě

dál jsem si stáhnul od Vás ty pluginy- nainstaloval do příjmače objevil se mě tam jeden plugin a to

001 plugin_mcas.s- předtím tam bylo hafo a nanic
dál jsem
Instalace sattelite
dl družici Astra 19.5
Motor Usals
Zvolil zeměpisnou délku 18.2E
zeměpisnou šířku 49.3N

12V zapnuto
DSIqC 1.0 vypnuto
DSIqC 1.1 vypnuto
Napájení 13/18 a dal červeným skenovat a ono to vyhledalo na Astře 19.5 640 Programů

síla a kvalita signálu kolem 70 ti %

dál jsem najel na družici Astra 23.5
dál červeným skenovat tak to vyhledalo 199 programů

síla signálu taky tak kolem 70 ti procent.

Ale dobré je to že to najelo ten motor z jedné družice na druhou aniž jsem musel něco nastavovat- tak asi ten motor zas tak špatný nebude

A teď jsem zkusil zda motor přejíždí z astry 19.2. na Astru 23.5

a představte si že třeba jsem najel na stanici JOJ PLUS ta vysílá na Astře 23.5 a
pak jsem najel na stanici TVP Polonia ta vysílá na Astře 19,2 a motor se pohnul a natočil
zkoušel jsem zpět stanici třeba STV1 ta je na Astře 23.5 a zase to natočilo a mám stanici STV1

Takže je to myslím si velice dobré

WALL TV už se mě tam neobjevuje, přístroj nezamrzá, můžu přepínat mezi rádiem a tv a nezamrzne to
Internet mám připojený jak drátově a bezdrátově- zkusil jsem počasí- přiřadil jsem si město teda u mě Vsetín a objevilo se předpověď počasí- takže je to super,

No a ty signály to možná bude chtít zas tu parabolu naštelovat, ale přístroj je dobrý :) :) :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
12 feb 2014 16:58 #7961 od TitusXX
No super!!! Tak je to fajn že to fachcčí,ale ešte by to chcelo málinko dolatiť,lebo pri 70% budú kocečkovať HD programy.... :)


AB-Cryptobox 500/550/600/650/700/750/800


Sledovanie pay-tv bez právoplatného predplatného je nelegálne a zakázané zákonom! Nenesieme žiadnu zodpovednosť za obsah na týchto stránkach, aj keď to poškodí vaše zariadenie. Každý súbor a informácie na týchto stránkach slúžia len na vzdelávacie účely!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • ZdenekMi
  • ZdenekMi-ov Avatar Autor témy
  • Offline
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Čas je pouhá iluze, zdravím Vás :-)
Viac
12 feb 2014 18:27 #7969 od ZdenekMi
Radovan111: Perfektní, jsem rád, že se ti to podařilo rozchodit. Bál jsi se, že to nezvládneš a nakonec jsi to takhle skvěle rozchodil - jsi šikovný. Ještě trochu doladit ten signál a snad budeš spokojený.

Zdenek

Ing. Zdeněk Mihula
Vu+ Ultimo 4K, Vu+ Solo 4K, Dreambox DM920 UHD
:woohoo: Navštivte nás: Veřejná skupina fanoušků UHD 4K

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
12 feb 2014 19:11 #7976 od Radovan111
Mockrát Vám pane inženýre děkuji, bez Vás bych to nezvládnul,velmi si Vás vážím- to víte ta firma co tu mě ten satelit montovala to už je tak přes pět let zpátky, tak oni nic neporadí, hlavně rychlo, rychlo všechno, vyinkasovat peníze, a hlavně oni prodávají homologované příjmače, a když jsem jim řekl že mám Amiko- a že bych chtěl poradit- tak řekli to vůbec to Vám neporadíme.- to my do nelegálních příjmačů nepůjdeme- my mám dost práce a děláme pouze legální věci.


A já jsem chtěl, jak jsem psal, tak aj trochu experimentovat, tak jsem sehnal toho dotyčného, kterému jsem dal ten měřák, který jsem si koupil z toho důvodu, protože já jsem nikdy tu ten signál asi neměl seřízený na 100%, a ta firma mě co tu ten satelit montoval, tak mě znova řekli- tak co Vám máme nastavovat- když Vy máte svoje zvláštní příjmače.- já jsem měl vždy zvláštní příjmače

jako například HUMAX - www.humax.cz/?lg=cs&s=1&view=dv_1100s

tento příjmač nikdy dobře nekomunikoval s motorem, mám ho ještě ve sklepě protože se mě líbí dizajn

musím ho tu dotahnout,
a jak jste pane inženýre psal tak dá se třeba i nějaké ty takové nechci to tu psál, ;) Vy víte asi co myslím, ;) no a to mě ten dotyčný slíbil, že mě to řekne. a naučí

Ale to až jindy-
teď bych si představoval v první řadě tu satelitní anténu doladit a pak bych chtěl zjistit které všechny družice budu moci příjmat a které ne-které jsou za obzorem - ty co jsou za obzorem tak je z příjmače vyruším a u jednotlivých družic si ty transpondéry které existují zkontrolovat, a seznam satelitních stanic, které vysílají na určitých transpondérech, a popřípadě ty stanice, které jsou kodované- tak bych je chtěl, kdyby mě ten dotyčný řekl zda půjdou rozkodovat a nebo ne a pokud ne tak je vyruším.
Kupuji si i ten časopis SAT&DVB-T
Ale tam ty družice nejsou podle mě pořádně zveřejněné.

A ještě se zeptám jí to teď dělat nebudu, ale kdybych si ty družice, a ty transpondéry přidal a nebo upravil- to taky nebude hned-
a potom když budu nahrávat nový software, tak si je budu muset zazálohovat na flešku- jinak by se mě asi ztratili? Že? :) ;) ;)

Radovan :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • ZdenekMi
  • ZdenekMi-ov Avatar Autor témy
  • Offline
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Čas je pouhá iluze, zdravím Vás :-)
Viac
12 feb 2014 19:38 - 12 feb 2014 19:41 #7982 od ZdenekMi
Určitě doporučuji zálohu udělat. Udělal bych si jí hned teď, i když nic měnit zatím nebudete.
Box teď máte v čistém a funkčním stavu a k záloze se pak dá kdykoliv vrátit.

A co se týče legálnosti nebo nelegálnosti nějakého přijímače, tak vám kecali. Amiko je naprosto legální přijímač způsobilý k prodeji na evropském trhu. Jinak by ho ani nebylo možné prodávat.

Zdenek

Ing. Zdeněk Mihula
Vu+ Ultimo 4K, Vu+ Solo 4K, Dreambox DM920 UHD
:woohoo: Navštivte nás: Veřejná skupina fanoušků UHD 4K
Posledný krát upravené:12 feb 2014 19:41 ZdenekMi

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
13 feb 2014 18:37 #7988 od Radovan111
Hezký večer pane inženýre a Vám všem :)

tak jsem si vyrušil tu akustickou signalizaci na tom malém měřáku a ukazuje to na stupnici 4- z 10., a už to nepiští.

Akorát jsem si říkal pane inženýre Vy myslíte tu zálohu si udělat na ten software 1.2.69 a na ten jeden plugin?

Už jsem dnes aj zkoušel nahrávat na externí HDD, akorát co je prosím lepší systém souborů FAT32 a nebo NTSF?

Radovan ;) ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • ZdenekMi
  • ZdenekMi-ov Avatar Autor témy
  • Offline
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Čas je pouhá iluze, zdravím Vás :-)
Viac
13 feb 2014 18:55 #7989 od ZdenekMi
Zdravím,

ano, myslel jsem, aby jste si udělal zálohu toho co tam teď máte. Když by pak nastal při nějakých úpravách v budoucnu problém, tak z ní zase obnovíte do funkčního stavu. Měla by jít tuším udělat záloha celého systému.

Pokud budete HDD používat i pro připojení v PC a budete na něj nahrávat větší soubory jak 4GB, tak budete muset naformátovat na NTFS.

Pokud budete HDD používat i pro připojení v PC a nebudete na něj nahrávat větší soubory jak 4GB, tak použijte FAT32 (Spark si tuším delší nahrávky automaticky dělí po 4GB).

Pokud HDD budete používat jen s Amiko a do budoucna plánujete zkusit i Enigmu, tak disk naformátujte na Ext3.

Zdenek

Ing. Zdeněk Mihula
Vu+ Ultimo 4K, Vu+ Solo 4K, Dreambox DM920 UHD
:woohoo: Navštivte nás: Veřejná skupina fanoušků UHD 4K

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
13 feb 2014 19:07 #7990 od Radovan111
Pane inženýre děkuji,

no takže jak jste psal asi NTSF protože já chci s nahranými soubory dál pracovat v PC a vystříhavat reklamy a dál soubor převést na DVD Video a vypálit na DVD.
Jeden dotyčný mě tu na tady tyto úpravy doporučil program Video Redo TV Suite, šak jsem za něho zaplatil skoro 3500Kč a nijak moc to v tom nejde :(

Ale stejnak ty signály musím řešit, protože jedno jsem vyřešil myslím tím zamrzání příjmače a další je na světě a to je že se zase seká obraz- takže asi ten záznam co to odpoledne nahrávalo- já jsem nebyl doma, tak je asi nanic :(

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • ZdenekMi
  • ZdenekMi-ov Avatar Autor témy
  • Offline
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Čas je pouhá iluze, zdravím Vás :-)
Viac
13 feb 2014 19:15 #7991 od ZdenekMi
S programy na zpracování videa zkušenosti nemám, ale zkuste se podívat i po nějakých freewarových, třeba na slunecnice.cz. Možná mezi nimi najdete nějaký, který by vám vyhovoval a byl zdarma.

Signál je potřeba opravdu dořešit, jinak budete mít problém a za horšího počasí pak úplné výpadky.

Sekání obrazu nahrávky by mohlo být způsobené i nějakých pomalým diskem. Co máte přesně za typ HDD? A když zkusíte nahrávku přehrát v PC, tak se také obraz trhá?

Zdenek

Ing. Zdeněk Mihula
Vu+ Ultimo 4K, Vu+ Solo 4K, Dreambox DM920 UHD
:woohoo: Navštivte nás: Veřejná skupina fanoušků UHD 4K

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
13 feb 2014 19:19 #7992 od Radovan111
Pane inženýre , to sekání obrazu jsem myslel normálně ne při nahrávání, normálně při sledování- to bude asi tím signálem,
A HDD mám 500GB :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • ZdenekMi
  • ZdenekMi-ov Avatar Autor témy
  • Offline
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Čas je pouhá iluze, zdravím Vás :-)
Viac
13 feb 2014 19:23 #7993 od ZdenekMi
Tak to jo, to jsem špatně pochopil. To bude opravdu špatným signálem a s HDD to nesouvisí.

Zdenek

Ing. Zdeněk Mihula
Vu+ Ultimo 4K, Vu+ Solo 4K, Dreambox DM920 UHD
:woohoo: Navštivte nás: Veřejná skupina fanoušků UHD 4K

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
13 feb 2014 23:31 - 13 feb 2014 23:34 #7994 od Radovan111
Pane inženýre zkouším hledat ty družice- chci jich všechny co budou existovat tak je nacpat aj z transpondérama do příjmače- až sa příjmač zavaří ;) -sranda- ne vážně-na

www.satbeams.com/satellites

www.satbeams.com/satellites?id=2638


A nemůžu pochopit třeba to:

0.E Planeted DireCTV 15
Inmarsat5F3
Supreme Sat2

Tak jaké vlastně má tato družice parametry 0E? to je nějaká blbost ne?

dál jak se přesně ta družice jmenuje? Proč tam má tolik názvů?
A proč je očíslovaná stejná družice 1, 2,3 ?
A jak prosím najdu kompletní seznam transpondérů u této družice? A jak zjistím kompletní seznam televizních a rozhlasových stanic vysílaných na všech transpondérech u této družice?
A jak zjistím rozsah vysílání? Zda pokrývá Evropu.?

Třeba nerozumím tomu:

DirecTV15 - píšou 30 vysoko transpondérů
Inmarsat 89 Ka transpondérů
Supreme Sat2 42Ku transpondérů
tak to by se ty transpondéry sečetly dohromady tedy 161 transpondérů? Když by se sázely do příjmače?
A jak kdybych tuto družici chtěl přidat do satelitního příjmače- tedy respektive přejmenovat tak jaké má teda parametry? Jaké bych zadal do příjmače? A jaké konkrétní přesné jméno má? Když tam má tolik názvů?, které bych zadal do příjmače?

Zajímá mě to já to chci ty družice prozkoumat do podrobna.

Omlouvám se možná jste se s takovým dotazem nesetkal

Toto je prosím družice která začíná od začátku seznamu- to je prosím neberte to jako to je jen na vysvětlení? Tam je jich nějakých 490 jestli jsem to dobře pochopil- poslední číslo 490

Prosím o vysvětlení, a pokud tady tento dotaz není přímo k Amiku- k satelitnímu příjmači tak se Vám, Vy jste tady na foru vlivná osobnost pane inženýre, tak se omlouvám a tedy prosím o zařazení do správného tématu :) :)
nemusíte mě pane inženýre ihned odpovídat, jsem Vám za Vaše rady vděčen, to až třeba budete mít čas
Přeji Vám hezký večer :) Radovan
Posledný krát upravené:13 feb 2014 23:34 Radovan111

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
14 feb 2014 00:02 #7995 od Radovan111
A ještě pane inženýre k tomu příjmači teď jsem z hodou okolností byl u přímače a sledoval Animal Planet ale to přes UPC, přes jiný příjmač Amiko bylo dávno vypnuté asi od 20 ti hodin večer- to s příjmačem nesouvisí, příjmač byl vypnutý v poloze Stand By

No a z ničeho nic bylo 23.55 se zapnul a na displeji nápis Boot a najel na stanici Phoenix- při tom naté stanici nebyl naladěn- byl naladěn na TV Prima to nevím co to je za stanice ale - napsal na obrazovku žádný nebo špatný signál.

Tak proč se prosím příjmač sám zapne, myslím že včera to bylo také, začne bootovat a naladí se na stanici Phoenix a nevypne se sám, až teď jsem ho vypnul dálkovým ovladačem

To jsou zajímavé věci, co se dějí.
Děkuji Vám za vše a přeji dobrou noc
Radovan :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • ZdenekMi
  • ZdenekMi-ov Avatar Autor témy
  • Offline
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Čas je pouhá iluze, zdravím Vás :-)
Viac
14 feb 2014 00:08 #7996 od ZdenekMi
Nedávejte tam zase všechno, co najdete. Jen si tím zaplníte paměť a stejně většinu nechytíte.

Pokrytí jednotlivými družicemi naleznete zde: www.satbeams.com/footprints

Seznam relevantních družic a jejich transpondérů zde: www.parabola.cz/satelit/

Konkrétně Directv 15, Inmarsat5F3, Supreme Sat2 mají uvedenou pozici 0° E, jelikož ještě nebyly vypuštěny a nejsou tedy na orbitě umístěny.

Některé družice mohou být očíslované, protože na stejné pozici je jich třeba umístěných více a vzájemně se doplňují a slouží jako záloha nebo nová přebírá funkci starší.

Ku a Ka - rozdíl je v rozsahu kmitočtů, na kterých vysílají.
11 - 18 GHz Ku-Band
20 - 30 GHz Ka-Band

V našich podmínkách chytáte Ku pásmo. Na Ka by jste musel mít speciální LNB a ani netuším, jestli by jste na některé pro vás dostupné družici něco na tomto pásmu chytl. Ale spíš bych řekl, že ne.

Vezměte jen družice, které jste schopen chytit. Nejspíše všechny z nich už budete v Amiko mít zavedené a u nich dejte ladění přes BLINK SCAN. Nic víc stejně nechytíte a jen si zbytečně zase zaneřádíte přijímač zbytečnými daty, které stejně k ničemu nebudou.

Zdenek

Ing. Zdeněk Mihula
Vu+ Ultimo 4K, Vu+ Solo 4K, Dreambox DM920 UHD
:woohoo: Navštivte nás: Veřejná skupina fanoušků UHD 4K

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.252 sekúnd
Funguje na Kunena fórum
Nemáte ešte účet ? Zaregistrujte sa!

Prihláste sa do svojho účtu