× Pokec o čomkoľvek

Amiko Alien2 - Nastavení motoru, Spark, Enigma, Setting, atd

  • ZdenekMi
  • ZdenekMi-ov Avatar Autor témy
  • Offline
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Čas je pouhá iluze, zdravím Vás :-)
Viac
11 feb 2014 19:59 - 11 feb 2014 20:01 #7931 od ZdenekMi
Zkuste se poptat po známých nebo podívat na internet a vyhledat si nějaké satelitní techniky v okolí vašeho bydliště. Zkuste si na ně najít nějaké reference a vybrat toho, kdo se bude jevit seriózní.
Tomu pak přesně sdělte co máte za komponenty, jaký je aktuální stav a že máte neustálý a opakovaný problém s rozlaďováním paraboly a motoru, který hlavně potřebujete definitivně vyřešit. Nechte si od něj udělat návrh řešení a alespoň přibližný cenový odhad. Také mu sdělte, že budete za provedenou práci požadovat záruku. Nejlépe pokud s ním sepíšete nějakou smlouvu o provedení práce, kde se k záruce zaváže. Snažte se co nejvíce posichrovat.

Jsou holt dobří technici a pak ti co se za ně jen vydávají (nebo si to o sobě myslí). Ten kdo si za svou prací dokáže stát, nebude mít s vašimi podmínkami a třeba i požadavky na záruku problém. I tak poznáte seriózního technika. A ani to nemusí být nutně firma, klidně někdo kdo to má jako svoje hobby.

Zdenek

Ing. Zdeněk Mihula
Vu+ Ultimo 4K, Vu+ Solo 4K, Dreambox DM920 UHD
:woohoo: Navštivte nás: Veřejná skupina fanoušků UHD 4K
Posledný krát upravené:11 feb 2014 20:01 ZdenekMi

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
11 feb 2014 20:01 #7932 od Radovan111

Radovan111 napísal: Děkuji Vám, budu to řešit.

Přeji hezký večer
Radovan



A ještě si dovolím se zeptat mám ještě tady tento měřák, ale to je asi nanic.?

aukro.cz/meric-vyhledavac-satelitniho-si...der-i3949293984.html

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
11 feb 2014 20:04 #7934 od Radovan111
Ano já Vám moc děkuji a oceňuji Vaši pomoc pane inženýre :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • ZdenekMi
  • ZdenekMi-ov Avatar Autor témy
  • Offline
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Čas je pouhá iluze, zdravím Vás :-)
Viac
11 feb 2014 20:07 #7935 od ZdenekMi
Teoreticky tím můžete sledovat aktuální stav signálu, ale problém to nevyřeší. Maximálně uvidíte, že se signál postupně zhoršuje, jak se bude seřízení rozlaďovat.

Chce to vzít z gruntu a začít stožárem, motorem a parabolou a zjistit, kde se to hýbe.

Zdeněk

Ing. Zdeněk Mihula
Vu+ Ultimo 4K, Vu+ Solo 4K, Dreambox DM920 UHD
:woohoo: Navštivte nás: Veřejná skupina fanoušků UHD 4K

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
11 feb 2014 20:11 - 11 feb 2014 20:15 #7936 od Radovan111
Ano já to zkusím namontovat před příjmačem, abych viděl ten signál, mám to eště zabalené leží to tu tak to namontuju :)

Víte co mě ale napadlo aby to zas eště nemělo útlum :( , tož možná trochu to bude mít útlum :(
Posledný krát upravené:11 feb 2014 20:15 Radovan111

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
11 feb 2014 20:28 #7939 od TitusXX
Aj keby tam nejaký útlm bol,ale už vieš na čom si a to je hlavné... ;)


AB-Cryptobox 500/550/600/650/700/750/800


Sledovanie pay-tv bez právoplatného predplatného je nelegálne a zakázané zákonom! Nenesieme žiadnu zodpovednosť za obsah na týchto stránkach, aj keď to poškodí vaše zariadenie. Každý súbor a informácie na týchto stránkach slúžia len na vzdelávacie účely!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
11 feb 2014 22:38 #7944 od Radovan111
Tak jsem to tam namontoval ten sat finder, ale asi to tam nemože být to totiž jak zaznamená signál tak to tak protivně piští- to asi musí tak být, aby to akusticky signalizovalo a svítí to- to by nevadilo

Ale na co jsem zas přišel s tím příjmačem a nevím proč to dělá, už jsem to tu psal -teď jsem třeba najel na menu a chtěl jsem organizování oblíbených- no šak tam najedu a chcu pokračovat a příjmač se sekne a na nic nereaguje ani dálkovým ovladačem, ani na předním panelu nanic- tak já musím ho vypnůt vytáhnůt ze zásuvky a zapnout a najede samozřejmě až to všechno nabootuje, a to se mě stalo i když jsem zmáčknul tlačítko Fav jako favoritní programy, nebo když jsem zmáčknul TV/Radio.

nevím ne jenom s parabolou, ale i s tím příjmačem už se mě to nějak nezdá, jestli ten software je špatný- už mě to štve, abych to furt vypínal ze zásuvky a zapínal, ale podotýjám to dělalo i před tím než jsem tam ten sat finder namontoval,
takže celou dobu to zůstalo trčet na Organizování oblíbených- Exitem, ničím to nejde vyrušit, ať mačkám co chcu, ani vypínačem na dálkovém ovládání nic- tak teď musím jít vytáhnůt sviňu ze zásuvky chvilku počkám a zas než to nabootuje?? :( :( :(

Jsem s toho neštastný- asi to Amiko je k ničemu a ještě jsem si vůl k němu koupil bezdrátovou klávesnici WLK 100, šak aj tu mačkám a nic

tady je aby jste věděli co to je
www.eltasat.cz/satelitni-a-dvb-t-technik...ezdratova-klavesnice

Jestli znova dát aktualizace softwaru přes internet- ten naštěstí už chvala bohu funguje, a nebo ty pluginy to dělají- jestli jsou nějaké špatné- ty jsem stahoval už ani nevím- asi na AB foru :( :(

Je to hrozné

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • ZdenekMi
  • ZdenekMi-ov Avatar Autor témy
  • Offline
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Čas je pouhá iluze, zdravím Vás :-)
Viac
11 feb 2014 22:54 #7945 od ZdenekMi
Může to způsobovat cokoliv. Klidně třeba ty pluginy. Může tam být rozdrbané cokoliv.

Načisto bych nahrál znovu firmware, pluginy případně dal opravdu jen ty nejnutnější, a tak bych to zkusil znovu nastavit a naladit.

Zdenek

Ing. Zdeněk Mihula
Vu+ Ultimo 4K, Vu+ Solo 4K, Dreambox DM920 UHD
:woohoo: Navštivte nás: Veřejná skupina fanoušků UHD 4K

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
11 feb 2014 22:58 - 11 feb 2014 23:01 #7946 od Radovan111
Počkám, zkusím počkat, třeba tu někdo dá ty PLUGINY. Já jich hledat asi nebudu, stejně bych to asi zdrbal, a nebo nahrál špatné- třeba ty co nejsou pro Amiko
A jaký je prosím rozdíl mezi operačním systémem Spark a Enigmou2?
Posledný krát upravené:11 feb 2014 23:01 Radovan111

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • ZdenekMi
  • ZdenekMi-ov Avatar Autor témy
  • Offline
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Čas je pouhá iluze, zdravím Vás :-)
Viac
11 feb 2014 23:17 - 11 feb 2014 23:18 #7947 od ZdenekMi
No, to se nějak jednoduše těžko vysvětluje.

Oba systémy jsou založené na Linuxu.
Spark je nativní systém pro přijímače Amiko, je odladěný, jednodušší na používání, poměrně velmi dobře hodnocený.
Enigma je alternativní systém s většími možnostmi nastavená, pluginů, skinů apod. Tedy i složitější pro toho, kdo s E2 začíná. A nemusí být tak stabilní jako Spark.

Ale asi tak. Pokud jsem uživatel, který chce prostě přijímač jen co nejjednodušeji využívat v základních funkcích satelitního přijímače a nic nového nezkoušet, tak si nechám Spark.
Pokud jsem ale uživatel, který rád zkouší různé vychytávky, chce si pohrát a jde do "rizika", že si něco rozhází a bude muset přeinstalovávat, tak si dám E2 a aspoň si jí vyzkouším a seznámím se s s ní.

A pak si vyberu, co mě víc vyhovuje...

Zdenek

Ing. Zdeněk Mihula
Vu+ Ultimo 4K, Vu+ Solo 4K, Dreambox DM920 UHD
:woohoo: Navštivte nás: Veřejná skupina fanoušků UHD 4K
Posledný krát upravené:11 feb 2014 23:18 ZdenekMi

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
11 feb 2014 23:22 #7948 od Radovan111
Děkuji Vám pane inženýre, já bych spíš to druhé, ale pokud nemám žádné kamarády, tak to asi nemožu dělat, ale to jsem již popisoval to mě slíbil ten dotyčný co jsem mu dal měřák, který jsem kupoval za 5000 Kč :( Tak budu muset naléhat na něho

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • ZdenekMi
  • ZdenekMi-ov Avatar Autor témy
  • Offline
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Čas je pouhá iluze, zdravím Vás :-)
Viac
12 feb 2014 00:19 - 12 feb 2014 00:23 #7949 od ZdenekMi
Jestli vám mohu ve vaší situaci poradit, tak se nesnažte dělat moc věcí najednou a řešte problémy postupně. Někdy méně znamená je více.

Jak bych postupoval já:
1.) Pokud přístroj zamrzá, tak se s ním nedá pořádně pracovat. Jako první bych tedy řešil to. Na to stačíte sám. Znovu bych načisto reinstaloval systém, nedával žádné zbytečnosti. Naladil a nastavil si ho. Zatím jen třeba na 23,5.

2.) Řešil byl problém se signálem. Sehnal spolehlivého technika, aby se našla příčina a tu odstranil. Ať máte funkční příjem a nemusíte každý druhý měsíc znovu nechat seřizovat celou satelitní soustavu.

3.) Jakmile budou spolehlivě vyřešené první 2 kroky, tak bych si teprve začal hrát s Enignou.

Prostě pomalu, postupně, ale systematicky.

Zdeněk

P.S.: S Enigmou vám pak případně poradíme tady na fóru, toho se nemusíte bát :-)

Ing. Zdeněk Mihula
Vu+ Ultimo 4K, Vu+ Solo 4K, Dreambox DM920 UHD
:woohoo: Navštivte nás: Veřejná skupina fanoušků UHD 4K
Posledný krát upravené:12 feb 2014 00:23 ZdenekMi

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
12 feb 2014 12:54 - 12 feb 2014 13:51 #7954 od Radovan111
Ano pane inženýre děkuji,
v první řadě musí se satelitní příjmač zrestartovat, nebo jak to mám nazvat aby nezamrzal.
Já asi všechno vymažu, dám tovární nastavení a nahraji software přes internet znovu.
Žádná Enigma ani žádné další družice- to nemá zatím smysl- děkuji to uznávám.
A kdyby tu někdo dal ty pluginy- já je mám asi špatné- proto to zamrzá.

Akorát mám strach, aby když dám tovární nastavení tak aby se mě potom ten přístroj připojil na internet, protože s tím jsem měl také velké problémy :(
Posledný krát upravené:12 feb 2014 13:51 TitusXX

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
12 feb 2014 13:30 #7955 od TitusXX
Inak pluginy sú aj tu na fore...


AB-Cryptobox 500/550/600/650/700/750/800


Sledovanie pay-tv bez právoplatného predplatného je nelegálne a zakázané zákonom! Nenesieme žiadnu zodpovednosť za obsah na týchto stránkach, aj keď to poškodí vaše zariadenie. Každý súbor a informácie na týchto stránkach slúžia len na vzdelávacie účely!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
12 feb 2014 13:48 #7957 od TitusXX
Skús tento plugih,je pre Amiko Alien 2.


Táto príloha je pre hostí neprístupná.
Prosím, pre jej zobrazenie sa prihláste alebo zaregistrujte.


AB-Cryptobox 500/550/600/650/700/750/800


Sledovanie pay-tv bez právoplatného predplatného je nelegálne a zakázané zákonom! Nenesieme žiadnu zodpovednosť za obsah na týchto stránkach, aj keď to poškodí vaše zariadenie. Každý súbor a informácie na týchto stránkach slúžia len na vzdelávacie účely!

Táto správa obsahuje prílohu.
Prosím prihláste sa alebo zaregistrujte sa pre zobrazenie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.333 sekúnd
Funguje na Kunena fórum
Nemáte ešte účet ? Zaregistrujte sa!

Prihláste sa do svojho účtu