Čo nám v júni 2024 na streame odpálilo dekel? Tieto pecky stoja určite za pozornosť!

Napísal misterz 1 dňa 01 júl 2024 do kategórie Filmy a seriály, Magazín

Výber najlepších filmov a seriálov za uplynulý mesiac iba pre vás

Jún nám priniesol nielen slnečné dni a pocit leta za dverami, ale aj celkom slušnú nádielku na obľúbených streamovacích platformách. Nechýbali oddychové rodinné filmy, záležitosti pre násťročných, hutné drámy, ba ani napínavé thrillery. Aj svet seriálov nám tento mesiac priniesol niekoľko príjemných prekvapení a mnohí preto netrpezlivo čakajú na ďalšie pokračovania. Dočkali sme sa ich? Ak vás zaujíma, čo pre tento mesiac patrí v našom zozname k úplným peckám, tak pokračujte v čítaní!

tipy na filmy a serialy za jun 2024 fbicon 0986

 

V júni síce dorazili prvé horúčavy, ale večer určite dobre padne pozrieť nejaký ten film. Našťastie máme tu streamovacie platformy, ktoré ponúkajú rozmanitú kolekciu filmov i seriálov z celého sveta. Predtým, ako prejdeme k nášmu zoznamu, si ale povieme niečo viac o už rozbehnutých seriálových projektoch.

Určite si nenechajte ujsť nasledovné:

Netflix

  • Bridgerton (3. sezóna) - kostýmová paráda plná spletitých dobrodružstiev šľachticov a šľachtičien na vrchole spoločenského rebríčka. Prvá séria bola iba priemerom, druhú si už mnohí diváci nevedeli vynachváliť. Zachová sa stúpajúci trend kvality aj v tretej sérii?
  • Sweet Tooth (3. sezóna) - zaujímavé načrtnutie obrazu postapo sveta a pomerne nápaditý námet. Už v prvých dvoch sériách sa z toho vykľulo zábavné a miestami aj poriadne temné dobrodružstvo hybridného chlapca - napol človeka napol jeleňa. Tretiu sezónu si rozhodne nenechajte ujsť!

Apple TV+

  • Dark Matter (6. až 9. diel) - nápaditých sci-fi námetov nie je až tak veľa a tak nečudo, že si tento projekt okamžite získal srdcia mnohých divákov. Už ste niekedy premýšľali, čo by robilo vaše JA v nejakom alternatívnom vesmíre? Tu na mnohé otázky dostanete odpoveď, len či sa vám budú páčiť.
  • Skrytý potenciál (finále 2. sezóny) - ako to dopadne s obyvateľmi mestečka, ktorí dostali magický dar v podobe tajomného automatu? Ten dokáže odhaliť pravý potenciál človeka a dať nádej na lepšiu budúcnosť. Lenže je tomu naozaj tak? Možno sa to dozviete na konci 2. sezóny.
  • Trying (4. sezóna) - kto má rád britský humor, tak toto je jednoducho povinnosť. Ide o taký balzam na dušu na akúkoľvek pochmúrnu náladu. Tŕnistá cesta k získaniu dieťaťa a o všetkom, čo prináša rodinný život.

Max

  • Pretty Little Liars: Original Sin (finále 2. sezóny) - projekt v sebe kombinuje niečo z Vreskotu a niečo z Tajomstva minulého leta. Niekto v tom dokonca možno vidí aj zvláštnu variáciu na Michaela Myersa. Ako to dopadne s dievčatami, ktoré prenasleduje tajomný vrah, aby si odpykali trest za hriechy ich rodičov?

Disney+

  • Samsiki Samchon (10. až 16. diel) - čo sa stane, keď sa spojí bonviván a labužník s ultra poctivcom, ktorý chce zmeniť svet? Kórejci vedia prekvapiť zaujímavou pointou.

Prime Video

  • The Boys (4. sezóna, 1. až 5. diel) - veľmi zaujímavý pohľad na superhrdinov, ktorí sa ale na verejnosti ako hrdinovia nesprávajú. Sú to arogantní hajzlíci. Spoluautorom projektu je aj Seth Rogen a ten je v podobných uletených záležitostiach ako doma.

Aké ďalšie super filmy a seriály si pre vás za jún 2024 prichystali streamovacie platformy?

Tu je náš výber toho najlepšieho:

 

Sous la Seine (2024)

1444x920 berenice bejo dans sous la seine de xavier bejo

Páčila sa vám séria filmov Žralokonádo? Ak áno, tak nebudete sklamaní ani v tomto prípade. Je to podobne šialená a uletená záležitosť. V Paríži sa totiž konajú majstrovstvá sveta v triatlone na Seine. Vedkyňa Sophia (Bérénice Bejo) sa ale od mladého ekologického aktivistu dozvie, že hlboko v rieke pláva veľký žralok. Aby sa vyhli krvavému kúpeľu v srdci mesta, tak nemajú inú možnosť, iba sa pustiť do zápasu s nebezpečným predátorom.

Kde sledovať Sous la Seine?

 

Becoming Karl Lagerfeld (seriál, 2024)

scale

Ak máte radi módu, alebo inšpiratívne životopisné filmy, tak budete budete určite spokojní. Seriál sleduje vzostup módneho velikána Karla Lagerfelda (Daniel Brühl), a to v parížskom módnom svete sedemdesiatych rokov. Zameriava sa tiež na jeho rivalitu s partnerom Yvesa Saint Laurenta Pierre Bergeom. Užijete si aj jeho milostný príbeh s Jacquesom de Bascherom, ktorý je plný prekážok a zaujímavých prekvapení.

Kde sledovať Becoming Karl Lagerfeld?

 


Hit Man (2024)

Netflix Hit Man 2024 Movie

Zábavná akčná komédia, ktorú si najlepšie vychutnáte po dobrom nedeľnom obede. Policajný zamestnanec na čiastočný úväzok sa zrazu ocitne v náročnej úlohe. Vydáva sa za nájomného vraha, aby mohol zatknúť tých, ktorí sa ho pokúsia najať. Stretne ale nádhernú ženu, ktorá mu padne do oka. Kráska si ho však chce najať, aby sa zbavila svojho manžela. A zápletka je na svete. Prirodzene, o svoje sa tu prihlási aj láska. Ako to s párikom nakoniec dopadne?

Kde sledovať Presumed Hit Man?

 

Presumed Innocent (seriál, 2024)

maxresdefault

Keď tieň podozrenia padne na tých, ktorí sa snažia spravodlivosť chrániť a presadzovať, tak je to vždy zlé. A nielen pre toho, koho sa to týka. Presvedčí sa o tom aj jeden pracovník kancelárie prokuratúry v Chicagu (Jake Gyllenhaal), ktorého všetci podozrievajú zo zločinu vraždy. Chlapík tak bude musieť bojovať nielen za seba a očistenie svojho mena, ale aj za to, aby si udržal rodinu pohromade.

Kde sledovať Presumed Innocent?

 

Na čom si užiješ skvelý filmový a seriálový zážitok so super obrazom?
Kúp si kvalitný Android TV box s nastavením v cene, v našej ponuke máme na výber desiatky modelov. Pozri celú ponuku >


House of the Dragon (2. sezóna, 2024)

dragon blogroll

Konečne sa mnohí z nás dočkali. Po dlhých a dlhých mesiacoch čakania je tu vlajková loď streamovacej platformy Max! Ten, kto čítal knihu určite vie, čo nás čaká. Druhá sezóna bude totiž omnoho akčnejšia ako tá prvá. K tomu si samozrejme pripočítajte intrigy a zákulisné ťahy oboch táborov v boji o následníctvo tak, ako sme videli v jednotke. Nezostáva nič iné len ľutovať, že každá sezóna má iba 8 dielov.

Kde sledovať House of the Dragon?

 

Federer: Last Twelve Days (2024)

Federer 12 Final Days

Športový dokument, v ktorom budete mať možnosť sledovať posledných 12 dní kariéry tenistu, ktorý sa už za svojho života stal legendou. V priebehu 12 dní odohral Federer svoj posledný turnaj, počas ktorého sa emóciami nešetrilo. Divák sa tu tiež o tomto tenisovom velikánovi dozvie veľa zaujímavých informácií.

Kde sledovať Federer: Last Twelve Days?

 

I Am: Celine Dion (2024)

iam celine

Rozhodne si nenechajte ujsť ani tento dokument. Pod taktovku si ho vzala šikovná dokumentaristka a producentka Irene Taylor. Tentoraz sa zamerala na hviezdnu kanadskú speváčku Celine Dion, pri ktorej mene sa vám okamžite v mysli vynorí chytľavá pieseň z Titanicu (1997). V dokumente sa dopodrobna dozviete o živote tejto speváčky, predovšetkým o jej kariérnych úspechoch a boji s ťažkou chorobou.

Kde sledovať I Am: Celine Dion?

 


That '90s Show (seriál, 2023-2024)

that 90s show poster red kitty

Seriál mnohých príjemne prekvapil, pretože That '70s Show sa len ťažko prekonáva. Alebo aspoň k nemu približuje. Prirodzene, aj v tomto prípade si seriál viac užijú staršie ročníky. Ide totiž o také príjemné nostalgické spomínanie na 90. roky. K tomu veľa humoru, magická klubovňa a charizmatickí Kitty a Red Formanovi. O dlhé hodiny zábavy je tak aj v tejto 2. sérii postarané.

Kde sledovať That '90s Show?

 

WondLa (seriál, 2024)

wondlajpg

Animované fantasy, ktoré má potenciál potešiť mladšie i staršie ročníky. Už z traileru bolo jasné, že pôjde o veľmi peknú vizuálnu stránku. Dejová linka sa zameriava na Evu, ktorá je prinútená utiecť zo svojho domova. Počas svojho úteku sa snaží nájsť svoje miesto vo svete, pričom na tejto dobrodružnej ceste ju sprevádza robotická matka, obrovské vodné zviera a čudný modrý tvor. Nájde svoje šťastie?

Kde sledovať WondLa?

 

Fancy Dance (2024)

Apple TV Fancy Dance

Americká rodinná dráma, ktorá zaujme sviežim, originálnym prostredím. Odohráva sa totiž v indiánskej rezervácii (aspoň jej časť). Príbeh sleduje Jax (Lily Gladstone), ktorá sa od zmiznia svojej sestry stará o jej dcéru Roki (Isabel Deroy-Olson). Avšak len do času, kedy sa o ňu začne zaujímať jej otec Frank. Jax a Roki tak nezostáva nič iné, len sa vydať na cestu a pokúsiť sa stratenú sestru a mamu nájsť.

Kde sledovať Fancy Dance?

 

 Ostaňte s nami v kontakte, pridajte si nás na Facebook, kde sa o nových konfiguráciách dozviete najskôr, sledujte nás na TwitteriInstagrame, či Tik-Toku, alebo sa prihláste na odber nášho newsletteru. 

Hodnotenie článku

5.0/5 rating 1 vote

Zdieľajte článok

Autor textu

Napísať komentár

Komentujete ako hosť.

Nemáte ešte účet ? Zaregistrujte sa!

Prihláste sa do svojho účtu