Super tipy na akčné trháky, ktoré potešia každého chlapa

Napísal misterz 1 dňa 22 november 2022 do kategórie Filmy a seriály, Magazín

Výber týchto akčných filmov ťa nesklame

Akčný žáner patrí, v mužskom a často aj v ženskom svete, k jedným z najobľúbenejších. Zvyčajne ide o filmy, ktoré síce nenadchnú prepracovaným dejom, no je si možné pri nich oddýchnuť a zrelaxovať. Nechať oči kmitať po obrazovke a sledovať akciu. Samozrejme, čím je jej viac a čím viac krvi špliecha, tým lepšie. V článku vám preto prinášame zopár zaručených top tipov, ktoré majú potenciál zaujať aj náročnejšieho diváka.

9 super tipov na akcne filmy 500px

Cieľom dobrého akčného filmu je nielen pobaviť akciou, ale ponúknuť divákovi aj nejakú pridanú hodnotu. Napríklad môže ísť o charizmu hlavnej postavy, super nezabudnuteľné hlášky, či občasný humor na odľahčenie situácie. Akčné scény by nemali byť extrémne prehnané a mali by pôsobiť reálne. Samozrejme, v dnešnej dobe sa to nezaobíde ani bez kvalitných CGI efektov

Zopár akčných filmov sa už stali legendami. Mnohí z nás na nich vyrástli a ešte aj teraz po rokoch si ich z nostalgie radi pustíme. Hovoríme napríklad o sériách Terminátor, Predátor či Rambo. Ich méta sa dá síce len ťažko dosiahnuť, no môže si divák aj dnes vybrať z tohto žánru niečo, čo zaujme viac ako len na šedý priemer? Prinášame vám niekoľko zaujímavých tipov, ktoré nájdete i na streame.

Army of the Dead (2021) - Netflix

Pokiaľ máte radi vo filme hektolitre krvi, brutálne scény a vraždiacich zombíkov, je tento akčňák pre vás to pravé. Užijete si tu plnokrvnú zombie mlátičku so všetkým, čo k tomu patrí. Od chvíle, ako vstúpi parta zlodejov do vyľudneného mesta Las Vegas plného zombíkov, akcia nedá vydýchnuť a vy budete mať čo robiť, aby ste stíhali. Podarí sa im ukradnúť čo treba a hlavne vyviaznuť z toho pekla živí?


Na čom si užiješ skvelý filmový a seriálový zážitok so super obrazom v 4K?
Kúp si kvalitný Android TV box s nastavením v cene, v našej ponuke máme na výber desiatky modelov. Pozri celú ponuku >


Hunter Killer: Neviditeľný zabijak (2018) - Netflix, Apple TV+

Akčný film plný napätia a politického boja medzi USA a Ruskom. Prirodzene, nejde tu o nič iné, ako o záchranu sveta, a to prosím pekne prostredníctvom záchrany ruského prezidenta. V tomto období naozaj bizarný námet, v ktorom sa ale akčnými scénami nešetrí. Ako bonus si tu v hlavných úlohách zahrali špičkoví herci - Gerard Butler a Gary Oldman.

 

Top Gun: Maverick (2022) - Apple TV+

Čistá nostalgia, pri ktorej si však jednotku z roku 1986 nemusíte vôbec pamätať. Film si vychutnáte aj bez toho, aby ste boli v „obraze“. Príbeh sa točí okolo Mavericka (Tom Cruise) - elitného pilota stíhačiek, ktorý sa aj po tridsiatich rokoch zubami nechtami bráni povýšeniu. No od veliteľstva dostane dôležité úlohy, ktoré musí splniť…

To najlepšie na filme, čo divák určite ocení, sú dychberúce letecké scény, ktoré sú natočené priam fantastickým spôsobom. Nemožno sa čudovať, film režíroval Joseph Kosinski, ktorý má na svojom konte také trháky ako Oblivion: Nevedomí (2013) či Hrdinovia ohňa (2017). Jeden z akčných filmov roka 2022, ktorý vás určite nesklame. 


The Gray Man (2022) - Netflix

Už z trailerov bolo poznať, že pôjde o naozaj nabúchanú jazdu s totálne prepálenými akčnými scénami. A presne takto to dopadlo. Príbeh šedého muža sám o sebe nie je objavný, aj keď sa miestami snaží pripomínať Bondovky či Bournea, ale to vôbec nevadí.

To najlepšie totiž je, že aj napriek miestami dosť za vlasy pritiahnutej dejovej linke (Praha ako bojisko…), tu akčné scény doslova tryskajú na všetky strany. Hlavné slovo tu majú strieľačky, fyzické súboje a výbuchy. Tie sa tu striedajú ako na bežiacom páse. Kto má rád čistokrvnú akciu a Ryana Goslinga, ktorý sa tu premenil doslova na zabijackého robota, tak The Gray Man bude pre neho laskominkou.


Day Shift (2022) - Netflix

Film ponúka tri v jednom - slušnú akciu, humor a upírov. Divák, tak dostane z každého trochu. Samozrejme, akcie je tu neúrekom a upírska tématika je tu poňatá trochu inak, ako v iných filmoch. A to je rozhodne príjemným oživením tohto námetu.

Dejová linka sa zakladá na príbehu jedného smoliarskeho muža (Jamie Foxx), ktorý sa snaží robiť všetko preto, aby zohnal peniaze a jeho dcéra ostala s ním. A pretože čistenie bazénov nevynáša, musí sa popasovať s hordou upírov, ktorých zuby sú veľmi cenené… Nudiť sa tu rozhodne nebudete. 


Triple Frontier (2019) - Netflix

Svieža, priamočiara a jasne chlapská akcia, pri ktorej ide o poriadny balík peňazí. A to sa pritom nebavíme o peniazoch z nudnej banky, ale rovno z ranča najväčšieho narkobaróna v krajine. Zostáva iba maličkosť - zohnať asi päť ľudí, mať človeka priamo pri zdroji a táto nemožná misia sa môže začať. Akcia tu strieda akciu ako salva z guľometu.

Pre slovenské titulky kliknite na ikonku Titulky png transparent computer icons subtitle others miscellaneous angle text (CC), potom na ikonku Nastavenia png transparent computer icons logo youtube symbol youtube area theme settings (Settings), kde zvoľte Titulky - Automaticky preložiť a vyberte Slovenčinu (Subtitles - Auto-translate).


Na čom si užiješ skvelý filmový a seriálový zážitok so super obrazom?
Kúp si projektor s technológiou LED, v našej ponuke máme aj prenosné modely. Pozri celú ponuku >


Mrazivá pasca (2021) - HBO Max, Apple TV+

„Neesonovka“, ktorá okrem množstva akčných scén ponúka divákovi aj atraktívne mrazivé prostredie a napínavé scény s kamiónmi na nestabilnom ľade. Okrem hlavnej postavy, ktorú tu stvárnil Liam Neeson, sa tu v menšej úlohe objaví aj u mnohých obľúbený herec  H. McCallany (známy napríklad z filmu Rozhnevaný muž od G. Ritchieho).


Kate (2021) - Netflix

Pokus o napodobenie série Kill Bill, no nemá to režisérske kvality formátu Quentina Tarantina. Aj napriek tomu má však Kate potenciál potešiť široké divácke publikum. Celý projekt totiž stojí na solídnych akčných scénach a bojových súbojoch, ktorých je vo filme viac než dosť. Japonská mafia tu spozná, že s Kate, chladnokrvným strojom na zabíjanie, sa veru nezahráva. Krv tu strieka na všetky strany a citlivej dušičke možno na konci aj vytryskne slzička.


Rozhnevaný muž (2021) - Netflix, Apple TV+

Jason Statham vo svojej zvyčajnej forme, avšak vďaka réžii G. Ritchieho je z toho projektu niečo viac, ako len obyčajná krvavá cesta za pomstou. Divák ocení tiež atmosféru, ktorá sa zakladá na budovaní pocitu napätia. A k tomu Stathamova charizma, ktorá každému výstrelu dodáva punc jedinečnosti. Jednoducho ide o akčnú zábavu, ktorá funguje od začiatku dokonca.

Ostaňte s nami v kontakte, pridajte si nás na Facebook, kde sa o nových konfiguráciách dozviete najskôr, sledujte nás na TwitteriInstagrame, či TikToku, alebo sa prihláste na odber nášho newsletteru. 

Hodnotenie článku

4.0/5 hodnotení (3 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Napísať komentár

Komentujete ako hosť.

Nemáte ešte účet ? Zaregistrujte sa!

Prihláste sa do svojho účtu