Za novým hororovým seriálom od Netflixu sa skrývajú tragické okolnosti

Napísal Waerwulf 1 dňa 24 november 2022 do kategórie Filmy a seriály, Magazín

Nová hororová séria Mikea Flanagana „The Midnight Club”

Strašidelná sezóna je hneď už za nami, priniesla zaujímavé tituly aj na Netflix, medzi nimi je aj nová hororová séria Mikea Flanagana „The Midnight Club”. Tvorca antológie „The Haunting“ a „Midnight Mass“ má v súčasnosti plné ruky práce s adaptovaním strašidelných diel Edgara Allana Poea pre jeho nadchádzajúcu minisériu „The Fall of the House of Usher“.

polnocny klub netflix ikon 8898

foto: Netflix+úprava redakcie

Majster enurézy sa opäť nezaprel

No ešte predtým, než sa vráti ku klasickej literatúre, Flanagan nás pozýva na výlet do sveta hrôzy a záhad pre mladých dospelých so svojou sériou „The Midnight Club“.

"The Midnight Club", adaptovaný podľa rovnomenného románu Christophera Pikea z roku 1994, sa točí okolo skupiny nevyliečiteľne chorých tínedžerov v hospicovej starostlivosti. Tí sa vykradnú zo svojich izieb, aby si skrátili dlhú noc rozprávaním strašidelných príbehov.

Keby sa tu zápletka končila, bol by to vcelku príjemný rodinný seriál. Lenže nie je. Tínedžerom totiž obyčajné rozprávanie príbehov nestačilo. Dohodli sa, že ​​ak zomrú, nejakým spôsobom sa vrátia, aby dali ostatným nádej, že ich čaká budúcnosť po ich predčasnej smrti. Výborný nápad, však? Bežná tínedžerská kratochvíľa. Človek nemusí byť Einstein, aby si spojil dve a dve, že sa táto zábavka vymkne spod kontroly.

Temnota a city

Zatiaľ čo trailer na sériu prezentuje hlavne tmavé a pochmúrne scény, kde tma podráždi nervy aj tým najstoickejším hororovým fanúšikom, skutočná šou má viac spoločného s predchádzajúcimi hororovými kreáciami Flanagana. Zameriava sa hlavne na úprimné témy o láske, strate a smrteľnosti.

 


Na čom si užiješ skvelý filmový a seriálový zážitok na Netflixe v 4K?
Kúp si Netflixom certifikovaný Android TV box s nastavením v cene, máme kopec modelov. Pozri celú ponuku >


Kto iný, ak nie Flanagan

Zdá sa, že je správne, že Flanagan by mal byť tým, kto prinesie Pikeov materiál na plátno, a to nielen preto, že si to želal už takmer 30 rokov (prvýkrát si román prečítal, keď bol sám tínedžer). „The Midnight Club“ je strašidelný, no zároveň hlboko emotívny príbeh, ktorý sa hodí k jeho umeleckému cíteniu. Jeho melancholická zápletka je navyše inšpirovaná tragédiou zo skutočného života.

The Midnight Club Still 1 Netflix Publicity H 2022

 foto: Netflix

Ako to bolo v skutočnosti?

V rozhovore pre Vanity Fair Mike Flanagan priznal, že sa po zhliadnutí „The Midnight Club” zaradil medzi skalných fanúšikov. Dokonca sa po ukončení štúdia filmárčiny na vysokej škole pokúsil tento strašidelný skvost premeniť na celovečerák, no neúspešne.

Na druhej strane, Christopher Pike už pred rokom 1994 publikoval 19 iných kníh, pričom sa vrátil k svojmu prvému románu „Slumber Party“ v roku 1985. Keď si Pike na začiatku 90. rokov získal veľkú základňu fanúšikov, kontaktovala ho rodina, ktorej malá dcéra bola smrteľne chorá a dúfala, že sa s ním stretne skôr, než zomrie.

Keďže Pike a dotyčná slečna žili na opačných pobrežiach v USA, Pike jej napísal a hovoril s ňou cez telefón. V priebehu ich rozhovorov mladá žena prezradila, že spolu s ďalšími mladými pacientmi v nemocnici, kde bola ubytovaná, si vytvorili vlastný knižný klub, v ktorom sa stretávali, aby diskutovali o jeho románoch.

Aby si ju a jej priateľov náležite uctil, vymyslel scenár pre „The Midnight Club” a hlavnú postavu knihy, Ilonku, vytvoril podľa obrazu mladej, smrteľne chorej ženy. Okrem toho sa ponúkol, že jej pošle hotové kapitoly z pripravovaného románu. Ona to však odmietla s tým, že by si radšej prečítala konečnú verziu.

Zmena oproti predlohe

Oproti pôvodnému zámeru došlo k niektorým menším zmenám, ako sú predstavenie novších postáv a niektoré cenné lekcie, ktoré nás zavedú hlbšie do psychiky série.

Základný príbeh knižnej predlohy sleduje dejovú linku mladých tínedžerov, ktorí žijú v hospici. Všetci trpeli rôznymi nevyliečiteľnými chorobami a zo všetkých síl sa snažia prekonať všetok zostávajúci čas, ktorý im zostáva nažive. Nadväzujú priateľstvá, budujú vzťahy a strašidelne sa spolu zabávajú, keď uzatvárajú dohodu, ktorá môže, ale nemusí byť ich kolektívnym pokusom vyrovnať sa so smrťou.

The Midnight Club Still 5

foto: Netflix


Na čom si užiješ skvelý filmový a seriálový zážitok so super obrazom?
Kúp si projektor s technológiou LED, v našej ponuke máme aj prenosné modely. Pozri celú ponuku >


Obsadenie

V knihe je päť hlavných postáv: Ilonka Pawluk, jej spolubývajúca Anya Zimmerman, Ilonkina láska Kevin, Spencer Haywood a Sandra Cross.

Niektorí z obsadenia „The Midnight Club” zahŕňajú hercov, ktorí spolupracovali s Mikeom Flanaganom v predchádzajúcich projektoch. Sú to napríklad Matt Biedel, Annarah Cymone, James Flanagan, Igby Rigney, Samantha Sloyan a Zach Gilford.

Ďalšími hercami zapojenými do show sú Adia, Aya Furukawa, Crystal Balint a Ruth Codd. Uvidíme aj Heather Langenkamp, ​​Sauriyan Sapkot, William Chris Sumpter a Iman Benson, spolu s Larsenom Thompsonom, Williamom B. Davisom a Patriciou Drake.

polnocny klub netflix 88996 foto: Netflix

Záver

Seriál „The Midnight Club” dorazil na Netflix 7. októbra 2022. Ak ste zhliadli trailer v tomto článku, určite uznáte, že sa rozhodne je na čo tešiť. Netflix si od neho sľubuje zlepšenie renomé, ktoré v poslednej dobe trpelo pod paľbou konkurenčných streamovacích platforiem a vlny prepúšťania.

Hodnotenie článku

5.0/5 rating 1 vote

Zdieľajte článok

Autor textu

Napísať komentár

Komentujete ako hosť.

Nemáte ešte účet ? Zaregistrujte sa!

Prihláste sa do svojho účtu