Zlatý výber z mája 2024 na streame: Tieto tituly by ste nemali prehliadnuť

Napísal misterz 1 dňa 31 máj 2024 do kategórie Filmy a seriály, Magazín

Vaše Must-Watch tituly, ktoré Vás prikvačia k obrazovke!

Po apríli plnom prekvapení sa nám otvára ďalšia kapitola. Máj priniesol nielen rozkvitnuté kvety a teplé dni, ale aj množstvo úžasných filmov na streamovacích platformách. Od pohodových príbehov pre celú rodinu, až po thrillery plné napätia a dych vyrážajúce horory. Ani seriálová produkcia ale nezostala pozadu. Niektoré projekty veľmi milo prekvapili a mnohí z vás sa už určite nevedia dočkať, čo im prinesú ďalšie pokračovania. Ste však zvedaví, čo bolo podľa nás to najlepšie? Čítajte ďalej a dozviete sa!

tipy na filmy a serialy maj 2024

Máj 2024 priniesol na obľúbené streamovacie platformy fascinujúcu a rozmanitú kolekciu príbehov z celého sveta. Ešte predtým si však povieme zopár slov o už rozbehnutých projektoch, ktoré mnohých z vás určite nadchli a netrpezlivo čakáte na každý nový diel. Za pozornosť stoja najmä nasledovné:

Netflix

 • Bridgerton (3. sezóna) - kostýmová paráda plná spletitých dobrodružstiev šľachticov a šľachtičien na vrchole spoločenského rebríčka. Prvá séria bola iba priemerom, druhú si už mnohí diváci nevedeli vynachváliť. Zachová sa stúpajúci trend kvality aj v tretej sérii?

Apple TV+

 • Palm Royale (9. až 10. diel) - niekto sa do luxusu a vysokého spoločenského statusu už narodí a nemusí preto urobiť nič. A druhý zase na to musí tvrdo makať. Podarí sa to aj hlavnej hrdinke a dosiahne uznanie zhýčkanej spoločenskej smotánky v Palm Beach?
 • Sugar (6. až 8. diel) - inteligentná noir detektívka s excelentnou postavou Sugara, ktorého hrá Colin Farrell. Nechýbajú tu myšlienkové úvahy, pomalé tempo s množstvom precízne natočených scén a hlavne poriadne zamotaná zápletka pre náročných.
 • Franklin (6. až 8. diel) - v najtemnejšej chvíli americkej demokracie Benjamin Franklin a jeho vnuk bojujú na poli politickej diplomacie. Nenechajte sa ale zmiasť, že ide iba o nudný politický pamflet. Seriál je plný zaujímavých momentov, má super výpravu a skvelé herecké výkony.
 • Trying (4. sezóna) - kto má rád britský humor, tak toto je jednoducho povinnosť. Ide o taký balzam na dušu na akúkoľvek pochmúrnu náladu. Tŕnistá cesta k získaniu dieťaťa a o všetkom, čo prináša rodinný život.

Max

 • Stále v kurze (3. sezóna) - prvé dve série zožali úspech. Zafunguje humor medzi starnúcou komičkou a mladou scenáristkou aj v tej tretej?
 • The Girls on the Bus (9. až 10. diel) - štyri novinárky a jedna prezidentská kampaň. Aj tak málo stačí na zaujímavú drámu plnú intríg a podrazov, ale aj lásky a priateľstva.

Disney+

 • Jibaejong (7. až 10. diel) - zaujímavý sci-fi thriller o tom, čo sa stane, keď ľudia prestanú jesť mäso a namiesto neho dostanú nejakú umelú náhražku. Nechcel by som byť v koži kompetentných.
 • X-Men '97 (8. až 10. diel) - finále animáku, ktorý je založený na tíme superhrdinov Marvel Comics X-Men. Tak ako to dopadne s X-Menami po strate ich vodcu - profesora X?

Prime Video

 • Outer Range (2. sezóna) - asi takto nejako by to vyzeralo, keby sa skrížil seriál Yellowstone s nejakým dobrým scifi mysterióznym filmom, ktorý zamotá hlavu. Navyše disponuje slušným hereckým obsadením - Josh Brolin, Imogen Poots… Dozvieme sa konečne o podstate tej čiernej diery na pozemku chudáka Brolina niečo viac?
 • Dom (3. sezóna) - pre mnohých veľké prekvapenie. Rozhodne ide o zaujímavý príbeh otca - policajta na protidrogovom a jeho nepodareného syna, ktorý si okrem drog naštartoval aj dráhu zločinca.

Aké ďalšie super filmy a seriály si pre vás v máji 2024 prichystali streamovacie platformy? Tu je výber toho najlepšieho:

Shardlake (seriál, 2024)

Seriál je založený na sérii historických mysterióznych románov Shardlake, ktorých autorom je C.J. Sansom. Hlavný hrdina si tu žije v 16. storočí za vlády Henricha VIII. Tudora. Matthewa Shardlakea si zahral šikovný Arthur Hughes a Thomasa Cromwella herecká superhviezda Sean Bean.

V tejto sérii sa môžete tešiť na záhadu, ktorá sa týka záhadnej smrti komisára v odľahlom meste Scarnsea. Shardlake bude mať čo robiť, aby prípad vyriešil a nesklamal vtedy ešte mocného Thomasa Cromwella.

Shardlake serial 2024

Kde sledovať seriál Shardlake?

 

A Man in Full (seriál, 2024)

A Man in Full je americká dráma s Jeffom Danielsom a Diane Lane v hlavných úlohách. Dejová linka sa zakladá na rovnomennom románe od Toma Wolfa, ktorý ho písal priamo pre Netflix. Séria pozostáva zo šiestich epizód a vyzerá to na niečo vážnejšie. Takže bude zaujímavé sledovať vyprofilovaného ultra komika a jedného z Blbých a blbších, ako sa s tým popasuje. Vyzerá to tak, že sa tu predstaví ako realitný magnát, ktorý bude musieť svoje impérium zubami nechtami brániť pred hladnými žralokmi z brandže.

a man infull serial 2024

Kde sledovať seriál Muž na vrchole?

 

The Idea of You (2024)

Americká romantická komédia, ktorú režíroval Michael Showalter, a to podľa scenára, ktorý napísal spolu s Jennifer Westfeldt.

Dejová linka sa točí okolo rozvedenej 40 ročnej ženy, ktorá na žiadosť bývalého manžela súhlasí, že ho bude na hudobný festival sprevádzať spoločne s ich dospievajúcou dcérou. Avšak ako to už chodí v romantike, čo mohlo byť bežným rodinným výletom jednej dysfunkčnej rodinky, to sa zmení v niečo oveľa zaujímavejšie. Zrelá žena si totiž začne s mladým zajačikom - 24-ročným spevákom populárnej chlapčenskej skupiny August Moon. Ako to prijme jej rodina?

The Idea of you 2024

Kde sledovať film Predstava o tebe?

 


Dark Matter (seriál, 2024)

Niečo, čo by mohlo potešiť aj náročnejšieho fanúšika sci-fi. Námet je veľmi zaujímavý a neotrepaný - muž sa akýmsi pričinením ocitne v paralelnej verzii svojho života. Prostredníctvom zaujímavej mozaiky možných osudov a životov, ktoré by mohol prežiť, sa vydáva na náročnú púť s cieľom nájsť cestu späť k svojej skutočnej rodine a k svojmu reálnemu životu.

Naviac, môžete sa tu tešiť na naozaj zvučné mená ako Jennifer Connelly či Joel Edgerton.

temna hmota dark matter serial 2024

Kde sledovať seriál Temná hmota?

 

Bodkin (seriál, 2024)

Zaujímavé spojenie krimi thrilleru a čiernej komédie. Bodkin je malebné írske mestečko, ktoré si žije svojim vlastným životom. Pred desiatkami rokov sa tu však stala jedna záhada - zmizlo tu niekoľko ľudí. Rozlúsknuť sa ju rozhodne partička podcastových autorov. To ale ešte netušia, že pri pátraní natrafia aj na rôzne temné tajomstvá obyvateľov mestečka. Ako to s nimi dopadne?

bodkin serial 2024

Kde sledovať seriíl Bodkin?

 

Samsiki Samchon (seriál, 2024)

Dejová linka sa odohráva v Južnej Kórei v pohnutých 60. rokoch 20. storočia. Sleduje dvoch rozdielnych mužov. Prvý z nich je Park Doo Chil, ktorého všetci volajú strýko Samsik. Je to taký bonviván, ktorý má vždy aspoň tri jedlá denne, dokonca aj počas vojny. Druhým chlapíkom je Kim San - elitný muž z Kórejskej vojenskej akadémie, ktorý chce vytvoriť krajinu, kde si všetci budú žiť dobre.

Samozrejme, nezaobíde sa to bez lásky, dôvery a pochybností vo svoje schopnosti. Vyzerá to na takú všehochuť. Kórejcom však tieto spletité vzťahy a vykreslenie spoločenských problémov, ide naozaj ukážkovo a vždy si v závere divák nájde aj nejakú pridanú hodnotu. 

stryko samsink Samsiki Samchon serial 2024

Kde sledovať seriál Strýko Samsik?

 

Na čom si užiješ skvelý filmový a seriálový zážitok so super obrazom?
Kúp si kvalitný Android TV box s nastavením v cene, v našej ponuke máme na výber desiatky modelov. Pozri celú ponuku >


 Pauline (seriál, 2024)

Pauline, mladé 18-ročné dievča, po jednej noci strávenej s Lukasom nečakane otehotnie. Je to však omnoho horšie, ako len tehotenstvo jednej mladistvej. Lukas je totiž samotný diabol. Počas tehotenstva preto Pauline u seba objaví nadprirodzené schopnosti. Chtiac-nechtiac sa preto bude musieť zapojiť do epického zápasu medzi dobrom a zlom. Dokáže zvíťaziť a ochrániť samu seba i svoje dieťa?

Tento fantasy námet má síce potenciál zaujať hlavne mladšie ročníky, ale aj tak to vyzerá na celkom zaujímavú a nenáročnú zábavičku aj pre staršieho diváka.

pauline 2024 serial

Kde sledovať seriál Pauline?

 

Tires (seriál, 2024)

Komediálna miniséria, v ktorej sa humorom určite nebude šetriť. Príbeh sa sústreďuje okolo trochu povaľačského dediča reťazca autoopravovní. V hlavných úlohách si zahrajú Shane Gillis a Steven Gerben. Gillis je vo svete showbiznisu známy nielen svojim stand-upom, ale aj virálnym obsahom, čo určite pritiahne pred obrazovky more divákov.

tires netflix gumy kde sa pozries serial 2024

Kde sledovať seriál Gumy, kde sa pozrieš?

 

The Blue Angels (2024)

Investigatívny dokument, ktorý určite nadchne všetkých nadšencov do lietania. Dozviete sa tu, čo všetko musíte splniť a čo všetko prekonať, aby ste sa stali elitným pilotom USA a mohli si hovoriť Blue Angel. Rozhodne nejde o prechádzku ružovou záhradou a intenzívny tréning nedokončí každý.

blue angels movie 7

Kde sledovať film The Blue Angels?

 


Atlas (2024)

V tomto sci-fi dobrodružstve sa v hlavnej úlohe predstaví Jennifer Lopez, čo je rozhodne netradičné. Poznáme ju skôr z romantických komédií, kde hrala väčšinou len samé popolušky, ktoré si našli toho svojho vysnívaného princa. Tu si zahrá mizantropického dátového analytika, ktorý sa pustí do zápasu s AI, aby zachránila celý svet. Keď k tomu prirátame zaujímavý sci-fi námet, tak to za pozretie rozhodne stojí. 

atlas film 2024

Kde sledovať film Atlas?

 

Eric (seriál, 2024)

Dlho očakávaný projekt v hlavnej úlohe s Benedictom Cumberbatchom. A určite si na ňom zmlsnú všetci, ktorí majú radi temnejšie drámy.

Vincent je bábkoherec, ktorý žije New Yorku a práve si prežíva veľkú tragédiu. Jeho deväťročný syn Edgar sa stratil. Vincenta to položí až na samé dno a čoraz viac sa odcudzuje od priateľov a rodiny. Po problémoch so zneužívaním návykových látok sa utvrdí v tom, že so synom môže komunikovať pomocou svojej sedem stôp vysokej bábky Erica. Možno na prvý pohľad bizár, ale určite zaujímavý.

super eric serial 2024

Kde sledovať seriál Eric?

 

Ostaňte s nami v kontakte, pridajte si nás na Facebook, sledujte nás na TwitteriInstagrame, či Tik-Toku, alebo sa prihláste na odber nášho newsletteru. 

Hodnotenie článku

5.0/5 hodnotení (3 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Napísať komentár

Komentujete ako hosť.

Nemáte ešte účet ? Zaregistrujte sa!

Prihláste sa do svojho účtu