Poradňa Skytec 110IR

  • ZdenekMi
  • ZdenekMi-ov Avatar
  • Offline
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Čas je pouhá iluze, zdravím Vás :-)
Viac
01 dec 2013 17:45 #6298 od ZdenekMi
Odpoveď od ZdenekMi na tému Poradňa Skytec 110IR
Podle mě to zamrzání bylo na některé ze starší verze firmware. Mám tam už poměrně dlouho verzi 2.11.61 a funguje stabilně. To co popisujete se mě nestává a není to normální stav.

Zdenek

Ing. Zdeněk Mihula
Vu+ Ultimo 4K, Vu+ Solo 4K, Dreambox DM920 UHD
:woohoo: Navštivte nás: Veřejná skupina fanoušků UHD 4K

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
01 dec 2013 17:51 #6299 od mid
Odpoveď od mid na tému Poradňa Skytec 110IR
Odkedy som ho kupil tak vybehlo uz niekolko aktualizacii. V kazdej bolo v popise...odstranuje zamrzanie...bohuzial mne to neodstranilo.
Posledne dve aktualizacie firmware som robil podla popisu, pretoze sa instalovali inym sposobom ako predosle....ale stale ma to nezbavilo zamrzania.
Ci som tam mal USB kluc alebo nie, ci som mal sietovy(net) kabel zapojeny alebo nie.
Snazil som sa dodrziavat vsetky pokyny instalacie...uz pretiekol pohar mojej trpezlivosti.
Poobzeram sa po inom prijimaci.
Milan

Milan
SkyTec 110IR HD - večne zamŕzajúci, po reklamácii a oprave MB snáď zmena k lepšiemu...budem informovať

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
02 dec 2013 10:55 #6304 od roberto11
Odpoveď od roberto11 na tému Poradňa Skytec 110IR

mid napísal: Odkedy som ho kupil tak vybehlo uz niekolko aktualizacii. V kazdej bolo v popise...odstranuje zamrzanie...bohuzial mne to neodstranilo.
Posledne dve aktualizacie firmware som robil podla popisu, pretoze sa instalovali inym sposobom ako predosle....ale stale ma to nezbavilo zamrzania.
Ci som tam mal USB kluc alebo nie, ci som mal sietovy(net) kabel zapojeny alebo nie.
Snazil som sa dodrziavat vsetky pokyny instalacie...uz pretiekol pohar mojej trpezlivosti.
Poobzeram sa po inom prijimaci.
Milan

Mam kupene 2ks tieto primace. Naivne som si myslel, ze ak kupim 2rovnake, budu spolupracovat a budem moct nahravat na jeden sietovy disk a nezavisle na tom ktorym primacom som nahraval si budem moct prehravat tieto zaznamy na oboch primacoch. Bohuzial ani toto nefunguje. To mi tu uz bolo vysvetlene.
S oboma primacmi mam rovnaku skusenst ako pise MID. Aktualizacii kopa no ziadne opravy neregistrujem. Mrzne stale... V tomto pripade za malo penazi vela muziky neplati.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
02 dec 2013 11:35 #6305 od vaskee
Odpoveď od vaskee na tému Poradňa Skytec 110IR
jakym zpusobem tu aktualizaci provadite? ja teda tovarni firmware nepouzivam, ale neni nahodou moznost aktualizace primo z menu? v tom pripade bych predpokladal, ze je interni flash rozdelena na vice partici. na jedne je OS, na druhe uzivatelska data. je mozne, ze pri takovem zpusobu upgradu prelije jen tu cast, na ktere je OS, avsak zamrzani muze zpusobovat neco na te druhe.

proto bych neprovedl upgrade na vyssi verzi, ale cerstvou instalaci. po ni bych par dnu fungoval bez doinstalovanych pluginu a pokusil se vysledovat, jestli jede ok. pokud se toto potrvrdi, problem bude v nekterem z pluginu. postupnou instalaci a zkousenim muzete zjistit, v cem byl problem a spatneho pluginu nebo uzivatelskeho nastaveni se vyvarovat.

ale je to jen teorie. 1) nemam 110IR, 2) funguju na E2.

vse mi funguje v poradku.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • ZdenekMi
  • ZdenekMi-ov Avatar
  • Offline
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Čas je pouhá iluze, zdravím Vás :-)
Viac
02 dec 2013 11:55 - 02 dec 2013 11:56 #6306 od ZdenekMi
Odpoveď od ZdenekMi na tému Poradňa Skytec 110IR
110IR je Skylink Ready. A z toho plyne spousta omezení:

1.) Nahrávku, lze přehrát jen v zařízení, kde byla pořízena.
2.) Na něco jako E2 úplně zapomeňte ...
3.) FW lze instalovat jen vyšší verze. Tedy nelze znovu nahrát nižší ani tu stejnou verzi co v přijímači je.
4.) Pluginy v podstatě žádné nenainstalujete

A řada dalších věcí.

Požadavky si diktuje Skylink a stále je zpřísňuje. Takže stále více restrikcí.

Nijak tím neomlouvám případné problémy s FW, ale prostě certifikace Skylink Ready sebou nese tato omezení a případný uživatelský diskomfort.... Bohužel. Skylink sice radí kupovat Skylink Ready a výrobci se tomu musí přizpůsobit, ale Skylink už moc neprezentuje jaké nevýhody to pro uživatele má.

Další věc je, že se Skylink snaží a bude snažit omezit používání přijímačů s UNI čtečkami. Takže dost možná přijde doba, kdy buď budeme muset použít přijímač Skylink Ready nebo certifikovaný modul, jinak si neškrtneme. I když na druhou stranu si nemyslím, že to nějak hrozí v dohledné době - tedy aspoň u karet ICE. Ten kdo musí koupit už novou M7 kartu, tak má smůlu.

Zdenek

Ing. Zdeněk Mihula
Vu+ Ultimo 4K, Vu+ Solo 4K, Dreambox DM920 UHD
:woohoo: Navštivte nás: Veřejná skupina fanoušků UHD 4K
Posledný krát upravené:02 dec 2013 11:56 ZdenekMi

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
02 dec 2013 12:44 #6307 od vaskee
Odpoveď od vaskee na tému Poradňa Skytec 110IR
s prominutim si s**ou do vlastniho hnizda. zapominaji, ze je zde diky bohu porad jeste konkurence. jestlize nastanou ze strany Skylinku restrikce, ktere budou uzivatele omezovat v pouzivani toho nebo onoho prijimace, verim, ze neni nic jednoduzsiho, nez parabolu otocit o par stupnu zapadne a prijimat signa jinde, ze ano.. alespon takhle to vidim ja.

Skylink ready at si strci za klobouk. osobne bych si nic takoveho nekoupil.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • ZdenekMi
  • ZdenekMi-ov Avatar
  • Offline
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Čas je pouhá iluze, zdravím Vás :-)
Viac
02 dec 2013 12:56 #6308 od ZdenekMi
Odpoveď od ZdenekMi na tému Poradňa Skytec 110IR
Tady selský rozum nezabírá... Snažil jsem se alespoň nějak tuto věc řešit a upozornit na ní. Komunikoval jsem přímo i s panem Glisníkem. Ale už jsem to vzdal. Oni prostě mají svojí strategii a tu si razí. Že si tím nějaké zákazníky odradí si jistě uvědomují, ale priority asi mají jiné - pravděpodobně to souvisí i se zájmy Irdeto.

Jak píšeš, až dojde trpělivost, tak jedině přejít někam jinam.

Zdenek

Ing. Zdeněk Mihula
Vu+ Ultimo 4K, Vu+ Solo 4K, Dreambox DM920 UHD
:woohoo: Navštivte nás: Veřejná skupina fanoušků UHD 4K

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • ZdenekMi
  • ZdenekMi-ov Avatar
  • Offline
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Čas je pouhá iluze, zdravím Vás :-)
Viac
02 dec 2013 13:42 #6309 od ZdenekMi
Odpoveď od ZdenekMi na tému Poradňa Skytec 110IR
Omlouvám se adminům, že sem dávám odkaz na jiný web, ale snad mě to tentokrát prominou..

K té certifikaci - přečtěte si poslední odstavec před souhrnem specifikace přijímače. Tam je to shrnuté docela dobře, co se certifikace Skylink Ready týče.

www.parabola.cz/clanky/4881/linkbox-irde...jimac-skylink-ready/

Zdenek

Ing. Zdeněk Mihula
Vu+ Ultimo 4K, Vu+ Solo 4K, Dreambox DM920 UHD
:woohoo: Navštivte nás: Veřejná skupina fanoušků UHD 4K
Nasledujúci užívateľ(ia) povedali ďakujem: stancoXXL

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
02 dec 2013 14:24 #6310 od vaskee
Odpoveď od vaskee na tému Poradňa Skytec 110IR
kdyz jsem si pred rokem kupoval parabolu, taky jsem jakozto nezasveceny uzivatel koukal na tabulku "skylink ready" a znacil si seznam potencialnich dekoderu pro koupi (samozrejme tech skylink ready - jak jinak).

je to ale pouze o neinformovanosti uzivatelu. dnes uz vim, ze nic s timhle logem bych si nekoupil. viz take link vyse. bohuzel vetsina novych uzivatelu je stejne neinformovanych, jako jsem byl i ja a jen malo z nich je ochotnych po koupi toho certifikovaneho (a nabrani jistych zkusenosti) dekoder opet prodavat a kupovat jiny (vzdyt ono to funguje).

takovych uzivatelu je, troufam si tvrdit, vetisna. ze strany skylinku je to pak logicky krok. o ty technicky zdatnejsi uzivatele skylink zrejme nestoji (samozrejme, nese to s sebou pro ne jasna rizika).

at je motiv jakykoliv, pokud muzu mluvit za sebe, az me zacnou omezovat restrikcemi mirene na koncove zarizeni, tak se s nimi proste rozloucim.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
02 dec 2013 16:39 #6315 od GABI 10
Odpoveď od GABI 10 na tému Poradňa Skytec 110IR
Zdravím mám Skytec 110ir, firmware2.11.61.
Mám zapojenú USB rozbočovačku a v nej wifi kĺúč a 1 TB USB3 HDD externý disk.
A otázka znie:
Pri prehrávaní MKV aj niektorých AVI súborov sa mi niektoré filmy zaseknú a nepohnú sa ďalej čím to je?A potom musím resetovať prijímač.
Ďakujem za pomoc :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
02 dec 2013 17:13 - 02 dec 2013 17:15 #6317 od stancoXXL
Odpoveď od stancoXXL na tému Poradňa Skytec 110IR
omluvam sa ze az teraz (ZdenekMi) ,telku som medzicasom predaltakze nemam ako odskusat . Ked bude novavyskuskam ci bude robit to same.Kazdopadne dakujem za ochotu ;)
Posledný krát upravené:02 dec 2013 17:15 stancoXXL

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • ZdenekMi
  • ZdenekMi-ov Avatar
  • Offline
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Čas je pouhá iluze, zdravím Vás :-)
Viac
02 dec 2013 18:34 #6321 od ZdenekMi
Odpoveď od ZdenekMi na tému Poradňa Skytec 110IR
@stancoXXL: V pohodě. Dejte pak případně vědět.

@GABI 10: Těžko říct. Může to být nějaký problém už v konkrétním AVI souboru. Nebo nějaký kodek, který přijímač pořádně nezvládne a sekne se. Nebo to může být v rozbočovači. Fakt, těžko říct.
Zkusil bych to bez rozbočovače, a nebo případně z jiného HDD nebo USB klíče. Aby se eliminovaly tyto 2 prvky. Pokud ani jedno nepomůže, tak to nejspíš nezvládá STB.

Zdeněk

Ing. Zdeněk Mihula
Vu+ Ultimo 4K, Vu+ Solo 4K, Dreambox DM920 UHD
:woohoo: Navštivte nás: Veřejná skupina fanoušků UHD 4K

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
02 dec 2013 22:34 #6323 od GABI 10
Odpoveď od GABI 10 na tému Poradňa Skytec 110IR
Ďakujem za odpoveď aj za pomoc.
Dnes som skúsil prehodiť HDD a wifi kľúč do iného vztupu a zatiaľ to ide ok.
Ešte raz ďakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
15 dec 2013 20:58 #6554 od aipac
Odpoveď od aipac na tému Poradňa Skytec 110IR
Dobry den, rad by som poprosil o radu, pred par dnami som zakupil Skytec 110IR, po pripojeni na internet mi stale nejde youtube. resp. vypise hlasenie VIDEO NIEJE MOZNE PREHRAT. verzia firmware je 2.11.61. Poznate niekto riesenie?

dakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • ZdenekMi
  • ZdenekMi-ov Avatar
  • Offline
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Čas je pouhá iluze, zdravím Vás :-)
Viac
15 dec 2013 21:06 #6555 od ZdenekMi
Odpoveď od ZdenekMi na tému Poradňa Skytec 110IR
Zdravím,

to je zase změnou html5 protokolu YouTube.
S tím se bohužel aktuálně nedá nic dělat :( Jedině počkat na novější verzi firmware.

Zdenek

Ing. Zdeněk Mihula
Vu+ Ultimo 4K, Vu+ Solo 4K, Dreambox DM920 UHD
:woohoo: Navštivte nás: Veřejná skupina fanoušků UHD 4K

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.261 sekúnd
Funguje na Kunena fórum
Nemáte ešte účet ? Zaregistrujte sa!

Prihláste sa do svojho účtu